سالمندان شهروندان ارشد شهر هستند
سالمندان شهروندان ارشد شهر هستند

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز گفت: سالمندان شهروندان ارشد شهر هستند. به گزارش قلم پرس، حجت الاسلام احمد حمیدی در مراسم تکریم مادران سالمند در پارک بانوان شمس تبریزی گفت: سالمندان شهروندان ارشد این شهر هستند و باید مورد احترام تمامی اقشار قرار گیرند، در این زمینه مدیریت شهر وظیفه دارد بستر تحقق وظایف […]

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز گفت: سالمندان شهروندان ارشد شهر هستند.

به گزارش قلم پرس، حجت الاسلام احمد حمیدی در مراسم تکریم مادران سالمند در پارک بانوان شمس تبریزی گفت: سالمندان شهروندان ارشد این شهر هستند و باید مورد احترام تمامی اقشار قرار گیرند، در این زمینه مدیریت شهر وظیفه دارد بستر تحقق وظایف اجتماعی جامعه را فراهم نماید.

وی افزود: سالمندی موهبتی الهی است و فرد با طی کردن مسیر زندگی و انجام مسئولیت های خود به دوران سالمندی رسیده  و تجربیات و گنجینه هایی به دست آورده است که باید سایر افراد جامعه نیز از آن تجربیات بهره ببرند .

حجت الاسلام حمیدی همچنین گفت: سالمندان سرمایه های ارزشمند زندگی تمامی افراد جامعه  و خیر وبرکت جامعه هستند که این سرچشمه های بی بدیل از خودگذشتگی، ایثار و فداکاری باید بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و همچنین حفظ حرمت آنان که جزئی از ارزش های دینی نظام جمهوری اسلامی است به نسل های آینده انتقال یابد.

وی بااشاره به اینکه آیات و روایات دینی در خصوص احترام به سالمندان بیانگر توجه به جایگاه والای سالمندان استاظهار کرد: توجه به سالمندان که منبع تجربه، دانش و بزرگی هستند، نشانه جامعه سالم است، و جامعه نیز باید از تجارب ارزشمند آنان نهایت استفاده را ببرند.

معاون فرهنگی واجتماعی  شهرداری تبریز از راه اندازی ۱۷  کانون سالمندی درمحلات شهر تبریز با هدف انتقال تجربیات سالمندان به شهروندان  در سال جاری خبر داد