ساخت دستگاه بهبود کیفیت خواب توسط دو دختر شبستری/ کسب مدال برنز مسابقات جهانی اختراعات سوییس
ساخت دستگاه بهبود کیفیت خواب توسط دو دختر شبستری/ کسب مدال برنز مسابقات جهانی اختراعات سوییس

مخترعان کشورمان توانستند در ۴۸امین دوره مسابقات جهانی اختراعات سوئیس مدال برنز مسابقات و تقدیرنامه رسمی مسابقات در بخش علوم داده و کامپیوتر را به دست اورند. به گزارش قلم پرس،از شبستر، رومینا شیرازی و‌ روژینا شیرازی و محمودامندی فرزندان شهرستان شبستر اعضای این تیم در این مسابقات که از ۱۶ تا ۲۰ مارس سال […]مخترعان کشورمان توانستند در ۴۸امین دوره مسابقات جهانی اختراعات سوئیس مدال برنز مسابقات و تقدیرنامه رسمی مسابقات در بخش علوم داده و کامپیوتر را به دست اورند.

به گزارش قلم پرس،از شبستر، رومینا شیرازی و‌ روژینا شیرازی و محمودامندی فرزندان شهرستان شبستر اعضای این تیم در این مسابقات که از ۱۶ تا ۲۰ مارس سال جاری میلادی در ژنو سوئیس و حمایت رسمی مرکز مالکیت های معنوی سازمان ملل متحد و همچنین انجمن جهانی اختراعات و بسیاری از مراکز معتبر علمی، تحقیقاتی و صنعتی اتحادیه اروپا برگزار شد.

در این دوره از مسابقات بیش از ۵۵۰ اختراع از سراسر جهان شرکت داشتند که پژوهشگران ایرانی توانستند حائز مدال برنز مسابقات و تقدیر ویژه در بخش علوم داده و کامپیوتر  شوند.

 این تیم ایرانی با ساخت دستگاهی ویژه که به حفظ کیفیت خواب و آرامش سلامتی افراد کمک می کند و در هنگام خواب عوامل مخرب را از بین برده و تجربه خواب بهتری را برای کاربر فراهم می‌کند موفق به ساخت دستگاهی قابل حمل گردیدند.

 این دستگاه با ایجاد بوی مصنوعی مناسب و ایجاد علائم ادراکی تعبیه شده، کاهش ضریب مخرب آنتن موبایل، کنترلر ویژه دمای محیط و چند امکان ویژه دیگر بالاترین کیفیت خواب را برای کاربر خود ایجاد می‌کند. 

خواب یکی از بخش های اصلی زندگی انسان ها می باشد که به صورت متوسط هر انسان حدود یک سوم از عمر خود را در این وضعیت سپری می کند که با ساخت این دستگاه نظم و کیفیت خواب افراد به صورت قابل توجه ای افزایش می یابد.

شایان ذکر از خانم ها رومینا و روژینا شیرازی دختران معصومه آقاپور علیشاهی نماینده سابق مردم شریف شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی هستند و این موفقیت را به جامعه علمی و مردم منطقه تبریک عرض می کنیم.

 

انتهای پیام/