ساختار نادرست سیاستگذاری های کلان شهری اصلاح شده است
ساختار نادرست سیاستگذاری های کلان شهری اصلاح شده است

شهردار تبریز گفت: تصمیم گیری یک جانبه برای پروژه های کلان شهری نادرست است و می خواهیم تمامی متخصصان حوزه شهرسازی و معماری در سیاست گذاری های مشارکت کنند. به گزارش قلم پرس، مهندس ایرج شهین باهر در مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار مسابقات معماری ” پل باغ ائل گلی تبریز ” و ” پارک باغ […]

شهردار تبریز گفت: تصمیم گیری یک جانبه برای پروژه های کلان شهری نادرست است و می خواهیم تمامی متخصصان حوزه شهرسازی و معماری در سیاست گذاری های مشارکت کنند.

به گزارش قلم پرس، مهندس ایرج شهین باهر در مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار مسابقات معماری ” پل باغ ائل گلی تبریز ” و ” پارک باغ شمال تبریز ” افزود: بستر مشارکت عمومی را فراهم کرده ایم و این نمایشگاه مصداق ساختارشکنی در رویه نادرست سیاستگذاری های کلان برای آینده تبریز است.

وی تصریح کرد: این درست است که مدیریت کلان شهری با مشارکت عمومی اقشار مختلف جامعه فاصله دارد اما ابعاد جدید مدیریتی شکل گرفته و مجموعه شهرداری آماده ایجاد فضا های مشارکتی چند جانبه است.

شهین باهر خاطر نشان کرد: سیاست گذاری ما با رویکرد فرهنگسازی تنظیم شده است و با تحقق آن می توانیم از ظرفیت مشارکت عمومی در افزایش سرانه شریانی، فضای سبز، فضای تفریحی_ ورزشی استفاده کنیم.

شهردار تبریز با تاکید بر ضرورت بومی سازی پروژه های کلان شهری و مشارکت دهی مطالبات شهروندان در افزایش رضایتمندی عمومی متذکر شد: اجرای پروژه های زیرساختی و مهم بر پروژهای بزرگ عمرانی غیر ضروری در سال جاری، ارجحیت دارد.