زنوزی: کسی حق ندارد راجع هزینه‌ها من را بازخواست کند/مشکلات تراکتور را برجسته می‌کنند/در رادیو دادگاهی شدم
زنوزی: کسی حق ندارد راجع هزینه‌ها من را بازخواست کند/مشکلات تراکتور را برجسته می‌کنند/در رادیو دادگاهی شدم

مالک باشگاه تراکتور گفت: من بازیکنان را با پول جیب خودم جذب کرده‌ام، کسی حق ندارد از من راجع به هزینه‌ها بازخواست کند، همه می‌توانند در خرید بازیکن که نوعی معامله است، اشتباه کنند. به گزارش قلم پرس،از تبریز، «محمدرضا زنوزی مطلق» در گفت‌وگو با رادیو تهران، با تبریک حلول ماه رمضان و سال نو، […]مالک باشگاه تراکتور گفت: من بازیکنان را با پول جیب خودم جذب کرده‌ام، کسی حق ندارد از من راجع به هزینه‌ها بازخواست کند، همه می‌توانند در خرید بازیکن که نوعی معامله است، اشتباه کنند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، «محمدرضا زنوزی مطلق» در گفت‌وگو با رادیو تهران، با تبریک حلول ماه رمضان و سال نو، اظهار داشت: تراکتور صد درصد به ثبات می‌رسد. این هفته مقابل مس رفسنجان که یکی از بهترین تیم‌های ایران است، به پیروزی رسیدیم. تیم ما در هفته‌های اخیر بدشانسی می‌آورد و به آن چیزی که استحقاقش را داشت، نمی‌رسید.

وی در ادامه افزود: من قبل از بازی با مس به اردوی تیم رفته و اعلام کردم که دیگر قصد واگذاری ندارم؛ چرا که عده‌ای از فضای به وجود آمده سوء استفاده کرده و با عشق هواداران بازی کردند. خیلی رک و شفاف می‌گویم از رسانه‌های مرکز گرفته تا یکسری از پیج‌ها، جوی ایجاد کردند که باعث رخ دادن اتفاقات اخیر شدند. 

زنوزی با بیان اینکه تراکتور یکی از پنج تیم برتر ایران از نظر مهره است، بیان کرد: امسال برای تراکتور کم هزینه نشده است. عده‌ای تیم را در استرس فرو بردند و استرس شدید بازیکنان اصلی‌ترین دلیل نتیجه نگرفتن تیم است. من با بازیکنان صحبت کرده و خواستم روحیه و انگیزه آنان را بازگردانم.

کسی حق ندارد از من راجع به هزینه‌ها بازخواست کند

وی با بیان اینکه تمامی تیم‌های بزرگ مشکل دارند، خاطرنشان کرد: من بازیکنان را با پول جیب خودم جذب کرده‌ام، کسی حق ندارد از من راجع به هزینه‌ها بازخواست کند، همه می‌توانند در خرید بازیکن که نوعی معامله است، اشتباه کنند.

مالک باشگاه تراکتور ادامه داد: باتوجه به اینکه بخش خصوصی هستیم، اولین نفر خودمان به اشتباهمان اقرار می‌کنیم تا اینکه در ادامه راه بار دیگر همان اشتباه را مرتکب نشویم. من یک مدیر دولتی نیستم که به خاطر حفظ صندلی،‌ اشتباهات را پوشش دهم. مثلاً در جذب کنستانت من اشتباه کردم، با اینکه مشاورانم گفته بودند که این بازیکن مریض الحوال است و شاید نتواند بازی کند، من گفتم قرارداد را ببندید و اگر از ایفمارک نتایج خوبی به دست نیامد، قرارداد را ابطال می‌کنیم؛ اما متأسفانه براساس قوانین فیفا، علی‌رغم درج بند فسخ، امکان ابطال قرارداد وجود ندارد.

همه دیدند که استوکس چه بلاهایی سرمان آورد

وی ادامه داد: ما استوکس را جذب کردیم و همه دیدند که چه بلاهایی سرمان آورد؛ با این حال پرسپولیس بار دیگر این بازیکن را جذب کرد و ۳۰۰ هزار یورو برای ۱۰ دقیقه بازی کردن به او دادند، مگر این بازیکن امتحانش را در تراکتور پس نداده بود؟ هیچ کس به این موضوع توجه نکرد و فقط مشکلات تراکتور را برجسته می‌کنند.

زنوزی با بیان اینکه بدهی‌های تراکتور را چندین برابر کرده و در رسانه‌ها اعلام می‌کنند، توضیح داد: شرکت‌های ما در قالب قرض، به همدیگر پول می‌دهند. می‌گویند تراکتور ۳۸۰ میلیارد تومان بدهی دارد، من تا جایی که شنیده‌ام سرخابی‌های تهران هر کدام صرفا ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارند. پس تیم‌های سرخابی بدهی بیشتری دارند یا تراکتور؟ ما بدهی مالیاتی، خارجی و داخلی نداریم. تنها یک پرونده داخلی داشتیم که دلیل آن هم رأی خارج از قواعد فدراسیون فوتبال بود و ما این بدهی را هم پرداخت کردیم. در حال حاضر مجموع بدهی‌های تراکتور شاید کمتر از دو میلیارد تومان باشد.

قیمت بازیکن خارجی از بازیکن داخلی پایین‌تر است

مالک باشگاه تراکتور با بیان اینکه چالش اصلی ما رقابت با تیم‌های دولتی است، گفت: دو الی سه تیم لیگ برتر خصوصی و مابقی دولتی هستند که تیم‌های دولتی در فصل نقل و انتقالات، دو برابر رقم پیشنهادی تیم‌های خصوصی را به بازیکنان پیشنهاد می‌کنند. مثلا در مذاکره با یک بازیکن پیشنهاد سه میلیارد تومانی دادیم که تیم خصوصی تماس گرفته و دو برابر ما پیشنهاد داد! ما صد میلیون پیشنهادمان را بالا می‌بریم، آنان بلافاصله پیشنهادشان را دو برابر می‌کنند. با چه منطقی چنین پیشنهاداتی می‌دهند؟ اکنون به شکلی شده که قیمت بازیکن خارجی از بازیکن داخلی پایین‌تر است. با کسانی رقابت می‌کنیم که دستشان در جیب ۸۰ میلیون ایرانی است. متأسفانه فدراسیون فوتبال و صدا و سیما نیز محل کسب درآمد را بسته است. بازیکنی را به خارج از کشور می‌فرستند و سپس ۵۰۰ هزار یورو به آن تیم خارجی می‌دهند تا بار دیگر با همان بازیکن قرارداد ببندند؛ البته پول گم و گور شده و به باشگاه خارجی هم نمی‌رسد!

زنوزی با بیان اینکه می‌خواستیم از دو سال پیش تراکتور را وارد بورس کنیم، بیان کرد: آن زمان کسی همکاری نمی‌کرد. اکنون شرایط فرق کرده و سوگلی‌ها وارد بورس شدند و مجبورند تراکتور را هم به بورس ببرند. شرایط تراکتور از تیم‌های سرخابی بهتر است؛ چرا که ما بدهی خارجی، داخلی و مالیاتی نداریم. همچنین می‌خواهیم بخشی از سهام شرکت‌های اقتصادی خودمان که درآمد سالانه بیشتری از هزینه‌های تراکتور را دارند، به تراکتور واگذار کنیم تا علاوه بر درآمدهای ورزشی باشگاه، تراکتور از محل این شرکت‌ها هم درآمد داشته باشد.

برنامه‌های رادیو رنگی هستند

وی با تأکید بر اینکه ما تنها پوسته تراکتور را وارد بورس نمی‌کنیم، اظهار داشت: دو سال قبل سهام بخشی از شرکت‌ها را به اسم تراکتور زده بودیم که با مطرح شدن بحث واگذاری و سو استفاده عده‌ای، بار دیگر سهام را به خود شرکت‌ها بازگرداندیم. طی جلسه با دکتر عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقی و حمایت‌های ایشان، قرار بر این شد تا بار دیگر استارت کار زده شود. کسانی که سهام تراکتور را خریداری کنند، می‌توانند از سود سالانه آن استفاده کنند و این موضوع اتفاق بسیار خوبی برای تراکتور است.

مالک باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: دو تیم تهرانی که وارد بورس شده‌اند، به غیر از تبلیغات و درآمد ورزشی، درآمد دیگری ندارند. ما همان درآمدها را خواهیم داشت و علاوه بر آن، سهام‌داران از سود شرکت‌هایی که سهام‌شان به تراکتور واگذار می‌شوند هم سود خواهند داشت. 

وی در پایان خطاب به مجری برنامه، گفت: همکاران شما در رادیو مرا دادگاهی کرده و هزاران حرف زدند. چرا همان سوالاتی که در چند ماه اخیر از من داشتند را از تیم‌های دولتی نمی پرسید؟ چرا مدیران تیم‌های دولتی پاسخگو نیستند؟ برنامه‌های رادیو رنگی هستند.

انتهای پیام/۶۰۰۱۷