به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی شویگو»، وزیر دفاع روسیه گفت که رزمایش‌های نظامی به منظور اطمینان از آمادگی رزمی نیروهای مسلح این کشور آغاز شد. به گزارش وب‌سایت شبکه راشا تودی، شویگو امروز سه‌شنبه طی ویدیو کنفرانسی در وزارت دفاع روسیه گفت که نیروهای مسلح این کشور از امروز برای انجام تمرین‌های تاکتیکی […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی شویگو»، وزیر دفاع روسیه گفت که رزمایش‌های نظامی به منظور اطمینان از آمادگی رزمی نیروهای مسلح این کشور آغاز شد.

به گزارش وب‌سایت شبکه راشا تودی، شویگو امروز سه‌شنبه طی ویدیو کنفرانسی در وزارت دفاع روسیه گفت که نیروهای مسلح این کشور از امروز برای انجام تمرین‌های تاکتیکی و دوجانبه راهی میادین آموزش شده‌اند.

وزیر دفاع روسیه از فرماندهان ناظر بر تمرین‌های نظامی خواست بالاترین کیفیت تمرین‌ها و سلامتی یگان‌ها و تجهیزات نظامی حین حمل و انتقال تضمین کنند.

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، قرار است در مجموع ۴۰۴۸ تمرین نظامی در سطوح و استانداردهای مختلف ماه آوریل جاری برگزار شود تا از آمادگی رزمی نیروها در همه مناطق نظامی و در ناوگان شمالی و همچنین در شمالی‌ترین مناطق و جزایر کوریل و کامچاتکا اطمینان حاصل شود.

روسیه گفته است که بخش‌های گوناگونی از ارتش این کشور در این تمرینات مشارکت خواهند داشت.

طی هفته‌های اخیر اوکراین، نیرو و تجهزات زیادی به مناطق شرقی خود اعزام کرده و تلاش دارد مناطق تحت کنترل شورشیان را پس بگیرد. متعاقبا روسیه نیز شماری از نیروها و تجهیزات خود را به مناطق مرزی با اوکراین اعزام کرده  است.

اوکراین هفته گذشته روسیه را به تجمع هزاران نیروی نظامی خود در مرزهای شمالی و شرقی این کشور و همچنین شبه جزیره کریمه متهم کرده بود. دو طرف طی این مدت دست به تحرکات نظامی زده‌اند.

تنش بین روسیه و اوکراین بعد از آن شروع شد که شبه جزیره کریمه اوکراین سال ۲۰۱۴ در جریان بحران و تنشهای نظامی در شرق اوکراین با برگزاری یک همه پرسی به روسیه ملحق شد. 

انتهای پیام/.