به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقام‌های رژیم صهیونیستی از گفت‌وگو با مقام‌های آمریکایی در خصوص مذاکرات هسته‌ای ایران ابراز رضایت کرده‌اند. پایگاه آکسیوس گزارش داد آمریکا و اسرائیل به دنبال آن هستند که اختلافاتشان بر سر توافق هسته‌ای را کاهش داده و به سمت همکاری بر سر دیگر مسائل مرتبط با ایران حرکت کنند. […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقام‌های رژیم صهیونیستی از گفت‌وگو با مقام‌های آمریکایی در خصوص مذاکرات هسته‌ای ایران ابراز رضایت کرده‌اند.

پایگاه آکسیوس گزارش داد آمریکا و اسرائیل به دنبال آن هستند که اختلافاتشان بر سر توافق هسته‌ای را کاهش داده و به سمت همکاری بر سر دیگر مسائل مرتبط با ایران حرکت کنند.

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی بعد از گفت‌وگوهای انجام‌شده در روز جمعه میان «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی آمریکا و «مئیر بن‌شابات»، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی این خبر را به آکسیوس گزارش داده است.

مقام‌های اسرائیلی به آکسیوس گفته‌اند تل‌آویو بازگشت آمریکا به برجام را حتمی می‌داند و به همین دلیل هنگامی که بن‌شابات برای انتقال پیام اسرائیل درباره ایران وارد واشنگتن شد، تمایل داشت بحث را به سمت مسائلی غیر از مسئله برنامه هسته‌ای ایران هدایت کند. 

سالیوان و بن‌شابات به مدت دو ساعت در سفارت اسرائیل در واشنگتن دیدار کردند. «برت مک‌گورگ» و «باربارا لیف»، مقام‌های شورای امنیت ملی آمریکا و «گیلاد عردان» و «روون آزار»، مقام‌های شورای امنیت داخلی اسرائیل دیگر مقام‌های حاضر در این جلسه بودند.

«راب مالی»، نماینده آمریکا در امور ایران برای دقایقی در این جلسه حضور یافت و گزارش مربوط به گفت‌وگوهای هسته‌ای را به مقام‌های اسرائیل ارائه کرد و سپس برای شرکت در مذاکرات غیرمستقیم درباره برجام عازم وین شد.

 

در حال تکمیل…