در راستای تقویت بخش نظارت عمومی و رسیدگی سریع به موارد اعلامی شهروندان، رسیدگی به گزارش‌های شهروندی سامانه ۱۳۷ در حوزه فضای سبز، با بهره گیری از برنامه نرم افزاری ویژه و در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد. به گزارش قلم پرس، در نشست مشترک مدیرعامل این سازمان و کارشناسان اداره کل بازرسی […]در راستای تقویت بخش نظارت عمومی و رسیدگی سریع به موارد اعلامی شهروندان، رسیدگی به گزارش‌های شهروندی سامانه ۱۳۷ در حوزه فضای سبز، با بهره گیری از برنامه نرم افزاری ویژه و در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد.

به گزارش قلم پرس، در نشست مشترک مدیرعامل این سازمان و کارشناسان اداره کل بازرسی شهرداری، اکبر امجدی با اعلام این خبر گفت: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز یکی از نهادهایی است که به صورت مستقیم با شهروندان در تماس است و اقدامات و برنامه های این سازمان در منظر نظر شهروندان گرامی قرار دارد و مسلماً در این شرایط، ارزیابی کمی و کیفی اقدامات نیز بر عهده این عزیزان است.
وی ادامه داد: از سوی دیگر، مانند هر نهاد دیگری امکان وجود مشکلات و کم و کاستی در عملکرد این حوزه مهم و حساس شهر وجود دارد و مسئولیت ما حل و رفع این مشکلات و نواقص است.  
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز تصریح کرد: بر این اساس، سازمان با همکاری اداره کل بازرسی شهرداری تبریز و استفاده از ظرفیت سامانه ۱۳۷ برنامه نرم افزاری نظارت همگانی را راه اندازی کرده است تا مشکلات شهروندان در اسرع وقت و توسط مسئولان مربوطه مشاهده و برطرف شود.  
امجدی در تشریح جزییات این برنامه نرم افزاری اظهار کرد: در مرحله اول موارد اعلامی شهروندان عزیز از طریق سامانه ۱۳۷ با استفاده از برنامه نرم افزاری که قابل نصب در گوشی موبایل است همزمان و به طور مستقیم از سوی مدیرعامل و قائم مقام سازمان، معاون فضای سبز، مسئولان سیما، منظر و فضای سبز و نیز ناظران عالی و مقیم مناطق دهگانه شهرداری و همچنین مسئول فضای سبز پایانه های مسافری تبریز و گلزار شهدای وادی رحمت و کارکنان اداره حفظ و گسترش سازمان به تعداد ۸۰ نفر قابل مشاهده، بررسی و حل و نیز اعلام سریع نتیجه خواهد بود.
وی با اشاره به تکمیل راه اندازی این شبکه مهم و ارزشمند یادآور شد: در مرحله بعدی که در دو ماه آتی انجام خواهد گرفت، همه گزارش‌های شهروندی در حوزه فضای سبز با راه اندازی و تکمیل سامانه جامع و روزانه بررسی صورت وضعیت های شرکت‌های فضای سبز که با همکاری سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری تبریز در حال انجام است، مستقیماً و بطور آنی و لحظه ای از سوی همه عوامل دخیل و مسئول در امور اجرایی حوزه فضای سبز قابل مشاهده و پیگیری و نیز ثبت روزانه در عملکرد شرکت‌ها خواهد بود.