خبرگزاری میزان – غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد در آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان اردکان بیان کرد: یکی از اهداف حکومت اسلامی استقرار مراجعی برای اجرای قوانین، احقاق حق، ابطال باطل و اجرای عدالت است که در نظام جمهوری اسلامی قوه قضاییه به عنوان مظهر عدل و داد، پشتیبان حقوق فردی […]

خبرگزاری میزان – غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد در آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان اردکان بیان کرد: یکی از اهداف حکومت اسلامی استقرار مراجعی برای اجرای قوانین، احقاق حق، ابطال باطل و اجرای عدالت است که در نظام جمهوری اسلامی قوه قضاییه به عنوان مظهر عدل و داد، پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی و همچنین مجری عدالت این رسالت را بر عهده دارد.

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه صرفا رسالت دستگاه قضا، قضاوت نیست، افزود: قضاوت تنها یکی از ابعاد مهم دستگاه قضاست که در دادگاه‌ها و محاکم تجلی می‌یابد.

دهشیری تصریح کرد: رسالت دیگر دستگاه قضا نظارت است که به وسیله نهاد‌های نظارتی، دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی این رسالت خود را آن را انجام می‌دهد.

رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: پیشگیری از وقوع جرم، گسترش عدل و احیای حقوق عامه از دیگر رسالت‌های دستگاه قضاست که در دوران تحول به صورت جدید تری پیگیری می‌شود.

وی اظهار داشت: روحیه انقلابی زمانی نمایان می‌شود که قضات با اراده فولادین در محاکم بتوانند ناممکن‌ها را ممکن کنند که کاهش پرونده‌های مسن در دستگاه قضا استان یزد و همچنین حوزه قضایی شهرستان اردکان گواهی بر تقویت این روحیه جهادی و انقلابی است.

وی ضد فساد بودن را از دیگر تاکیدات مورد اشاره رهبر انقلاب یاد کرد و افزود: مبنای ضد فساد بودن در قوه قضاییه به این معنی است که ابتدا باید سلامت قضایی در خود مجموعه نمایان شود که در این حوزه گزارشات خوبی ارائه شده است؛ چرا که اگر دستگاه قضا خود سالم باشد می‌تواند سلامت را در سایر دستگاه پیگیری و حاکم کند.

دهشیری گفت: همراهی قضات با فرد مظلوم و ستمدیده با رسیدگی و دادرسی قوی عادلانه، سریع و متقن صورت می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد اضافه کرد: قضات با توجه به مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و اختلافاتی که به دلیل تعارض منافع و زیاده خواهی عده‌ای پیش می‌آید باید نظرات طرفین را استماع و رای به عدالت کنند و اینجاست که فصل خصومت و اجرای عدالت صورت می‌گیرد.

دهشیری با اشاره به آزمون بزرگ انتخابات گفت: انتخابات ۲۸ خرداد ماه لیله القدر نظام است و قطعا مردم بار دیگر پرشور و با مشارکت حداکثری در انتخابات حاضر خواهند شد و سرنوشت خود و کشور را بخوبی رقم خواهند زد.

وی افزود: مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو تامین کننده امنیت و قدرت برای کشور در عرصه‌های بین المللی و از سوی دیگر تقویت کننده انسجام و وحدت در درون کشور است.

رئیس کل دادگستری استان یزد در پایان با اشاره به ویژگی‌های خاص شهرستان اردکان گفت: رشد و گسترش برخی از صنایع که بعضا همسو با محیط زیست نیستند و مهاجر پذیر بودن این شهرستان از جمله چالش‌هایی است که باید با برنامه ریزی دقیق وحساب شده از این چالش‌ها به عنوان فرصت بهره برد.

در این مراسم از خدمات جمال فلاح تقدیر و علی زاع به عنوان رئیس دادگستری شهرستان اردکان منصوب شد.

انتهای پیام/