دولت باید اصلاحات اساسی انجام دهد/با نشستن و تماشا کردن اصلاحات اقتصادی انجام نمی شود
دولت باید اصلاحات اساسی انجام دهد/با نشستن و تماشا کردن اصلاحات اقتصادی انجام نمی شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:مدیریت صحیح نقدینگی بصورت صحیح در دستور کار قرار گیرد همچنین پیمان های پولی دو و چند جانبه عملیاتی شوند. به گزارش قلم پرس، محمدحسین فرهنگی، در خصوص نرخ ارز گفت: قیمت کالاها در بازار بر اساس نرخ ارز در بازار آزاد تعیین می شود نباید فراموش […]

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:مدیریت صحیح نقدینگی بصورت صحیح در دستور کار قرار گیرد همچنین پیمان های پولی دو و چند جانبه عملیاتی شوند.
به گزارش قلم پرس، محمدحسین فرهنگی، در خصوص نرخ ارز گفت: قیمت کالاها در بازار بر اساس نرخ ارز در بازار آزاد تعیین می شود نباید فراموش کرد در هر زمانی که چند نرخی ایجاد می شود، بازار معمولا با نرخ بالاتر تنظیم می کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد:دولت باید در این وضعیت فعلی اقتصادی اصلاحات اساسی انجام دهد بطور مثال در کشور روسیه که با تحریم های مشابه ایران روبرو شد با اصلاحات اقتصادی پی در پی زمینه ای ایجاد کردند که ارزش پول ملی این کشور کاهش نیافت.

تامین کالاهای اساسی مردم از طریق کارت های الکترونیکی به نفع اقتصاد است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید پذیرفت با نشستن و تماشا کردن اصلاحات اقتصادی انجام نمی شود بطور مثال تامین کالاهای اساسی مردم از طریق کارت های الکترونیکی می توانست به تامین مواد غذایی خانوارها کمک کند و حداقل مانع احتکارهای کوچک شود.

ضرورت اصلاح مقررات گمرگی و تسهیل تامین کالاهای اولیه بخش تولید

فرهنگی تصریح کرد:باید مدیریت صحیح نقدینگی در کشور بصورت صحیح در دستور کار قرار گیرد همچنین پیمان های پولی دو و چند جانبه عملیاتی شود.

وی افزود:حمایت از خانوارها باید بصورت غیرنقدی و در قالب ارائه کالا باید انجام شود تا به تولید داخلی کمک شود از طرفی به حجم نقدینگی اضافه نشود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود:اصلاح مقررات گمرگی و تسهیل تامین کالاهای اولیه بخش تولید در ایجاد آرامش در بازارها موثر است./