دستگیری ۴ نفر از اعضای شورا و شهرداری تبریز به اتهام تبانی و ارتشاء
دستگیری ۴ نفر از اعضای شورا و شهرداری تبریز به اتهام تبانی و ارتشاء

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: ۳ نفر از اعضای شورای شهر تبریز، یک نفر از معاونان شهرداری تبریز و همین طور دو نفر از اشخاص مرتبط به اتهام‌ تبانی در معاملات دولتی و … دستگیر و با صدور قرار قانونی بازداشت شدند. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حکمت‌علی مظفری […]

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: ۳ نفر از اعضای شورای شهر تبریز، یک نفر از معاونان شهرداری تبریز و همین طور دو نفر از اشخاص مرتبط به اتهام‌ تبانی در معاملات دولتی و … دستگیر و با صدور قرار قانونی بازداشت شدند.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حکمت‌علی مظفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: برای مبارزه با مظاهر فساد، سه نفر از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، یک نفر از معاونان شهرداری تبریز و همین طور دو نفر از اشخاص مرتبط خارج از مجموعه‌های یاد شده به اتهام‌های تبانی در معاملات دولتی، ارتشاء و … دستگیر و تحت تعقیب قرار گرفتند و پس از تحقیقات، تفهیم اتهام و صدور قرارهای قانونی بازداشت شدند.

وی با اشاره به اینکه تحقیقات در این خصوص ادامه دارد، افزود: ۱۰ نفر از پیمانکاران پروژه‌های مربوط به پرونده یاد شده نیز مورد بازجویی، تحقیق و تفهیم اتهام قرار گرفتند و فعلاً با صدور قرار تأمین کیفری از نوع وثیقه آزاد شده‌اند.

این مسئول با اشاره به انعکاس اخبار و اطلاعات مرتبط با این پرونده از سوی بعضی مسئولان اجرایی، شهرداری و اعضای شورای شهر در مصاحبه با برخی از خبرگزاری‌ها و مطبوعات و یا در فضای مجازی گفت: هر گونه اطلاع‌رسانی درباره پرونده‌های قضایی، صرفاً از سوی مقام‌های قضایی ذی‌ربط ممکن بوده و با توجه به معذوریت‌های قانونی اشخاص دیگری از سایر مقامات و مسئولان استانی مجاز به دخالت در این امر نیستند.

براساس این گزارش، از آنجا که مرحله و فرایند تحقیقات مقدماتی براساس قانون محرمانه است، بنابراین از ذکر جزئیات پرونده معذور هستیم.