در همه موضوعات منافع و حقوق کارگران مدنظر قرار بگیرد
در همه موضوعات منافع و حقوق کارگران مدنظر قرار بگیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی، گفت: تأمین امنیت شغلی و جلوگیری از تضییع حقوق کارگران دارای اهمیت بالایی بوده و بر همین اساس باید در تمام موضوعات منافع و حقوق کارگران مدنظر قرار بگیرد.

به گزارش قلم پرس، پیش از ظهر امروز علیار راستگو در نشست کمیسیون کارگری استان با بیان اینکه با توجه به وجود صنایع مهم در استان موضوعات کارگری یکی از اساسی‌ترین مسائل استان است، اظهار داشت:  تأمین امنیت شغلی و جلوگیری از تضییع حقوق کارگران دارای اهمیت بالایی بوده و بر همین اساس باید در تمام موضوعات منافع و حقوق کارگران مدنظر قرار بگیرد.

وی در خصوص موضوع نیروگاه سهند بناب و نگرانی کارکنان این واحد افزود: کمیسیون کارگری استان مرجع تصمیم‌گیری در زمینه مسائل کارگری بوده و مصوبات آن لازم‌الاجراست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: به‌منظور رفع مشکلات این واحد باید قرارداد منعقد شده با پیمانکار جدید توسط اداره‌کل کار استان بررسی و نتایج نهایی به این کمیسیون ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که گزارش نهایی اعلام‌ نشده بحث واگذاری به‌منظور بهره‌برداری متوقف بوده و بهره‌بردار قبلی موظف به ادامه روند کار خواهد بود.

راستگو در خصوص موضوع مشکلات کارگری پتروشیمی تبریز خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه موضوع پتروشیمی یک موضوع ملی بوده و تنها مرتبط با استان نیست، برهمین اساس مشکلات موجود در قالب پیشنهاد به کمیسیون کارگری شورای امنیت کشور ارسال خواهد شد تا تصمیمات نهایی اخذ شود.