در عرصه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی همه باید کنار هم آمریکار را به زانو در آوریم /تقاضای رفع مشکلات، حق مردم و وظیفه همه ما است
در عرصه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی همه باید کنار هم آمریکار را به زانو در آوریم /تقاضای رفع مشکلات، حق مردم و وظیفه همه ما است

رئیس جمهور هدف از ایجاد مشکلات اقتصادی و جنگ روانی را  مایوس کردن ملت از آینده دانست و با با بیان اینکه دولت با تمام توان معتقد است با هدایت رهبری و حمایت مردم از مشکلات عبور می کنیم، تصریح کرد: در عرصه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی همه باید کنار هم آمریکار را به […]

رئیس جمهور هدف از ایجاد مشکلات اقتصادی و جنگ روانی را  مایوس کردن ملت از آینده دانست و با با بیان اینکه دولت با تمام توان معتقد است با هدایت رهبری و حمایت مردم از مشکلات عبور می کنیم، تصریح کرد: در عرصه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی همه باید کنار هم آمریکار را به زانو در آوریم.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در دفاع از ۴ وزیر پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی، با قدردانی از جلسه فوق العاده مجلس برای تکمیل کابینه ، اظهارداشت:ایام اربعین سالار شهیدان، حضرت ابی عبدالله الحسین(ع) و یارانش، ایام راهپیمایی عظیم عاشقان خاندان رسالت به سوی کربلای معلی، برای ما ایام بسیار با افتخاری است.

رئیس جمهور گفت: در شرایطی که دشمنان علیه ما برنامه‌ریزی و توطئه کرده‌اند و کلمه ۱۳ آبان را به عنوان رمز جنایتکارانه خودشان اعلام کرده‌اند، حضور مردم ما در این راهپیمایی شکوهمند، به معنای پیوند عمیق ملت ایران با خاندان رسالت است.

دکتر روحانی با بیان اینکه بی‌شک، اگر عشق به امام حسین(ع) و پیروی از راه امام حسین(ع) نبود، امروز شاهد ایران مستقل و پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین موفقیت این ملت در برابر تهاجم بیگانگان در طول جنگ هشت ساله نبودیم، گفت:همه جا در همه سختی‌ها، در همه موفقیت‌های بزرگ‌مان، یاری اهل بیت(ع) و رابطه این مردم با خاندان رسالت و بویژه ابی‌ عبدالله الحسین(ع) مسیر و راه پیروزی را همواره برای ما هموار کرد.

رئیس جمهور با قدردانی از رئیس ، اعضای هیات رئیسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: از جلسه فوق العاده مجلس در این مقطع حساس برای تکمیل کابینه قدردانی می کنم.

دکتر روحانی اظهارداشت: آنچه در هفته‌ها و در ماه‌های گذشته شاهد آن بودیم، پیروزی قاطع ملت ایران، در برابر توطئه‌های آمریکا بوده است. ما از لحاظ سیاسی بی‌تردید در سطح جهان پیروزی کم‌نظیر تاریخی را در اختیار داریم. کمتر سراغ داریم که آمریکا در سطح جهان تصمیم مهمی را علیه یک کشور بزرگ اتخاذ کرده باشد و هم‌پیمانان سنتی آمریکا، آمریکا را رها کرده باشند.

رئیس جمهور گفت: اگر در یکسال پیش در مجلس به بحث و بررسی می‌پرداختیم که اگر روزی در حقوق لاینفک ملت بزرگ ایران، آمریکا در برابر ایران بایستد و اروپا در کنار ایران و روبروی آمریکا،  حتماً اکثر قاطع جمع ما نمی‌پذیرفتند و می‌گفتند این یک خوش‌بینی محض است. مگر ممکن است در یک مسأله مهم بین‌المللی آمریکا تصمیمی را اتخاذ کند که تقریباً به استثناء چند کشور، همه کشورهای جهان در کنار ایران و رو در روی آمریکا بایستند.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه ملت ایران در برابر توطئه های آمریکا بی تردید پیروزی کم نظیر سیاسی در تاریخ ایران داشته است ، افزود: چه کسی فکر می‌کرد که در ظرف چند ماه در ۳ صحنه بزرگ حقوقی، نمایندگان ملت ایران به پیروزی برسند، در دادگاه بین‌المللی لاهه ایران مقتدر تا کنون ۲ بار در ماه‌های اخیر در برابر آمریکا پیروز شده است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بار اول در زمینه صلاحیت که آمریکایی‌ها معتقد بودند، این دادگاه صلاحیت رسیدگی ندارد و ما معتقد بودیم دادگاه صلاحیت رسیدگی دارد و در نهایت دادگاه بر علیه آمریکا و به نفع ایران رأی داد و برای بار دوم، برای احکام موقت علیه آمریکا، که نظر ما این بود که این احکام باید صادر بشود و آمریکا مخالف بود، حقوق دانان‌ و نمایندگان حقوقی ملت ایران به پیروزی رسیدند و چند روز پیش در مجمع عمومی سازمان ملل، رئیس دادگاه محکومیت آمریکا را صریحاً اعلام کرد. بار سوم در چند هفته گذشته در یک بحث حقوقی حدود ۶ میلیارد دلاری، اموال جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا توقیف شده بود و در دادگاه عالی نمایندگان ایران در برابر آمریکا به پیروزی رسیدند و این پول از توقیف آزاد شد.

دکتر روحانی گفت: ملت ما حداقل، از لحاظ سیاسی و حقوقی امروز دست برتر را دارد. از لحاظ افکار عمومی، جهان ایران را کشوری متعهد به تعهدات خود و آمریکا را به عنوان کشوری که هم وفای به عهد ندارد و هم مقررات بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد، می شناسد.