دادستان کل کشور : پوری حسینی ممنوع الخروج است / مردم در مورد ورود پول کثیف به سینما گزارش دهند 
دادستان کل کشور : پوری حسینی ممنوع الخروج است / مردم در مورد ورود پول کثیف به سینما گزارش دهند 

دادستان کل کشور در مورد ممنوع الخروجی پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: گزارشاتی که در مورد عملکرد وی بوده که باعث شده پرونده ای تشکیل شود . و ممنوع الخروجی هم به خاطر این است که اگر حقوقی از عامه مردم متصور شود، ما بایستی از ضایع شدن حقوق مردم پیشگیری کنیم. به […]

دادستان کل کشور در مورد ممنوع الخروجی پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: گزارشاتی که در مورد عملکرد وی بوده که باعث شده پرونده ای تشکیل شود . و ممنوع الخروجی هم به خاطر این است که اگر حقوقی از عامه مردم متصور شود، ما بایستی از ضایع شدن حقوق مردم پیشگیری کنیم.

به گزارش قلم پرس به نقل از فارس، حجت الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره برخورد دادستانی با سگ گردانی در سطح شهر گفت: فرهنگ غالب ایرانیان این است که با فرهنگ منحط غربی که علاقه خاصی با سگ دارند، مغایرت دارد.

وی گفت: سگ در فرهنگ دینی ما به لحاظ شرعی حیوانی نجس است و نباید در زندگی مسلمانان مخلوط شود.

دادستان کل کشور تصریح کرد: برخی ها این حیوان را به زندگی خود برده‌اند؛ هر کسی در زندگی شخصی خودش هر کاری دوست دارد می تواند انجام دهد و کسی حق ندارد در زندگی شخصی دیگران ورود کند اما وقتی زندگی اجتماعی را لحاظ می کنیم، باید آداب اجتماعی و فرهنگ اجتماعی را لحاظ کنیم اما عامه مردم زندگی با سگ را نمی پسندند.

سگ گردانان بدانند با حقوق عامه مواجه هستند 
وی افزود: کسانی که بخواهند سگ گردانی بکنند باید توجه کنند که با حقوق عامه مردم مواجه هستند و دستگاه‌های مرتبط با هم باید بدانند که این موضوع با فرهنگ عمومی مردم مغایرت دارد و نباید برای مردم ایجاد مزاحمت شود.

دادستان کل تاکید کرد اگر سگ گردانی چه در پارک ها و چه در خیابان ها باشد موجب ایذای مردم شود، مسولین موظف هستند برخورد کنند. ضمن اینکه در زندگی خصوصی اشخاص ، آزادند هر کاری می خواهند، انجام دهند.

پوری حسینی ممنوع الخروج است

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه اخیرا شنیده شده رییس سازمان خصوصی سازی ممنوع الخروج شده است،  علت ممنوع الخروجی این فرد چیست؟ گفت: گزارشاتی که در مورد عملکرد وی بوده باعث شده  پرونده ای تشکیل شود . ممنوع الخروجی هم به خاطر این است که اگر حقوقی از عامه مردم متصور شود، ما بایستی از ضایع شدن حقوق مردم پیشگیری کنیم.

وی ادامه داد: این بحث را نمی دانم چه کسی منتشر کرده است ضمن اینکه وقتی پرونده‌ای برای فردی تشکیل شده و تحت تعقیب رسمی قرار می گیرند نباید این مسایل مطرح و منتشر شود. اما در مجموع به لحاظ اینکه مسایلی در باره ایشان مطرح شده و وی ممنوع الخروج هست تا رسیدگی شود.

مردم در مورد ورود پول کثیف به سینما گزارش دهند 

دادستان کل کشور در رابطه با موضوع پول‌های کثیفی که در عرصه سینما ورود کرده و نام برخی افراد مرتبط با آن در پرونده بانک سرمایه مطرح شده و اینکه آیا دادستانی به این مساله ورود خواهد کرد، گفت: اگر موضوع از نوع پولشویی باشد که به موجب قانون ممنوع است، قطعا باید کسانی که اطلاعاتی دارند به دادستانی گزارش دهند و دادستان هم مکلف است در خصوص برخورد با این نوع پولشویی‌ها طبق قانون عمل کند و افراد موثر در این موضوع را تحت تعقیب قرار دهد.

منتظر مدارک رشوه توتال به برخی افراد هستیم 

منتظری در پاسخ به این سوال که اخیرا در رابطه با قرارداد نفتی توتال شرکت رشوه دهنده در دادگاهی در فرانسه محکوم شده است، چرا هنوز به این پرونده در داخل کشور رسیدگی نشده است؟ گفت: ما هنوز ورود پیدا نکرده‌ایم ولی اصل پرونده مربوط به توتال مطرح شده اما در خصوص اینکه به ما گزارش یا مدرکی ارائه شده باشد به ما چیزی ارائه نشده است.
وی افزود: اگر مدرکی به ما ارائه شود بعد اقدام می‌کنیم.

انتهای پیام/