خرید ۶۲ دستگاه مینی بوس با ارزشی بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال
خرید ۶۲ دستگاه مینی بوس با ارزشی بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال

۶۲ دستگاه مینی بوس با ارزشی بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان توسط شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه خریداری و در ناوگان حمل و نقل عمومی به کار گرفته می شود.

به گزارش قلم پرس، فرخ جلالی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه با اعلام این خبر، گفت: به دنبال حمایت همه جانبه شورا و شهردار محترم از ناوگان حمل و نقل عمومی، در بودجه سال ۹۸ خرید اتوبوس و مینی بوس و همچنین بازسازی اتوبوس های قبلی آمده است و بر این اساس از سوی سازمان شهرداری های کشور، ۶۲ دستگاه مینی بوس به شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز سهمیه تخصیص داده شده است که برای هر دستگاه ۴۲۰ میلیون تومان و در مجموع نزدیک ۲۷ میلیارد تومان برای همه این مینی بوس ها هزینه می شود.

وی با اشاره به اهداف مهم خرید این مینی بوس ها، عنوان کرد: با توجه به اینکه در بعضی از مسیرهای تبریز امکان راه اندازی خط اتوبوس وجود ندارد و در برخی محلات وجود خط اتوبوس مقرون به صرفه نیست و اتوبوس ها مشکل ترافیکی ایجاد می کنند، مینی بوس جایگزین اتوبوس می شود. همچنین در مسیرهای مویرگی که از مسیرهای اصلی به دور هستند خط مینی بوس راه اندازی می شود.

جلالی اظهار کرد: از سال ۹۵ تاکنون هر سال قرار بود ۵۰ دستگاه اتوبوس خریداری شود که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، امکان خرید اتوبوس میسر نشده است. فقط ۱۵۴ دستگاه خود شهرداری بصورت مالکیتی خرید کرده است که برابر مصوب، ۸۲.۵ درصد هر دستگاه اتوبوس را باید دولت پرداخت کند.

وی افزود: اخیرا در پی بررسی و گزارش تهیه شده که توسط شهردار محترم به تهران ارسال شده و همچنین اعضای محترم شورا نیز پیگیری کرده اند، ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق بهادار به شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز تخصیص یافته که کلیه مراحل اداری آن طی شده و اگر سازمان شهرداری ها نگاه ویژه ای به این موضوع داشته باشد می توانیم به زودی اتوبوس یا مینی بوس های مورد نیاز را خریداری کنیم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه یادآور شد: برابر همان بودجه سال ۹۸، ۶۵ دستگاه اتوبوس بازسازی شده است که هزینه های آن از طریق شرکت های بخش خصوصی تامین شده است.

وی ادامه داد: برای اولین بار در کشور با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین توجه ویژه دکتر رضا رحمانی، برای ۸۵ دستگاه اتوبوس بخش خصوصی لاستیک اختصاص یافته است که برای هر دستگاه، دو حلقه لاستیک به قیمت مصوب تحویل داده شده است.