عنصر اصلی قطع زنجیره ویروس کرونا فقط در خانه ماندن است
عنصر اصلی قطع زنجیره ویروس کرونا فقط در خانه ماندن است

رییس کمیته بهداشت محیط ستاد مقابله با بیماری کرونا در آذربایجان‌شرقی با انتقاد از بی‌توجهی مردم به تعطیلی‌ها پس از 13 بدر، گفت: باید توجه داشت که عنصر اصلی قطع زنجیره ویروس کرونا فقط در خانه ماندن مردم است.

به گزارش قلم پرس، جواد رحمتی روز یکشنبه در در جلسه کمیته بهداشت محیط ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا، بر رعایت پروتکل های بهداشتی برای قطع زنجیره انتقال کرونا تاکید کرد و خواستار همکاری همه جانبه مردم و تمامی دستگاه های مسئول برای تحقق این هدف شد.

وی با اشاره به اهمیت افزایش فعالیت های اقناعی برای افزایش رعایت مسائل بهداشتی و در خانه ماندن از سوی مردم، افزود: متاسفانه برخی از مردم پس از روز ۱۳ فروردین به روال عادی زندگی خود بازگشته و پروتکل های بهداشتی و ایمنی را نادیده گرفتند.

رحمتی اضافه کرد: بی توجهی به رعایت مسائل بهداشتی، روند کنترل بیماری و قطع زنجیره این ویروس را با مشکل مواجه خواهد کرد که امیدواریم در روزهای آتی شاهد همکاری و همراهی هرچه بیشتر مردم استان برای ریشه کن کردن این بیماری از استان و کشور باشیم.

وی با قدردانی از اتحاد بخش های مختلف کشور برای مقابله با بیماری کرونا، اظهارداشت: علی رغم برخی  کمبودها و انتقادات، اقدامات بسیار خوبی برای مقابله با این بیماری انجام شده است که باید در کنار آن به موضوعاتی همچون استفاده از زیرساخت های الکترونیکی برای پاسخگویی به ارباب رجوع و برگزاری جلسات کاری بیشتر بهره جست.

رحمتی از تمامی دستگاه های اجرایی آذربایجان شرقی خواست تا با استفاده از زیرساخت های الکترونیکی، پاسخگویی فیزیکی به اقشار مختلف مردم را به کمترین میزان ممکن برسانند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به بخش مهمی از عملکرد شهرداران استان در ارتباط با مقابله با بیماری کرونا، گفت: حدود ۲ ماه است که عملیات ضدعفونی شهرها و سایر اقدامات بهداشتی و احتیاطی در تمامی شهرهای استان در حال اجراست.

رضا علیخانی با تاکید بر پرهیز از هرگونه حرکات نمایشی و اقدامات پوپولیستی به بهانه کرونا، افزود: این قبیل کارها اعتماد عمومی را خدشه دار کرده و  برآیند مناسبی در جامعه نخواهد داشت.

وی خواستار  تدوین دستورالعمل مشخص در ارتباط با نحوه ضدعفونی کردن معابر در استان برای پرهیز از هرگونه ورود خسارات به محیط زیست شد.