حمایت از کالای ایرانی با شعار و چاپ سربرگ تحقق نمی‎یابد
حمایت از کالای ایرانی با شعار و چاپ سربرگ تحقق نمی‎یابد

رئیس انجمن مدیران صنایع آذربایجان‌شرقی گفت: حمایت از کالای ایرانی با شعار و چاپ سربرگ تحقق نمی‎یابد. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، سیدباقر شریف‌زاده امشب در جلسه هم‌اندیشی فعالان اقتصادی استان با استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: حمایت از کالای ایرانی با شعار و چاپ سربرگ تحقق نمی‎یابد؛ بلکه نیاز […]

رئیس انجمن مدیران صنایع آذربایجان‌شرقی گفت: حمایت از کالای ایرانی با شعار و چاپ سربرگ تحقق نمی‎یابد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، سیدباقر شریف‌زاده امشب در جلسه هم‌اندیشی فعالان اقتصادی استان با استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: حمایت از کالای ایرانی با شعار و چاپ سربرگ تحقق نمی‎یابد؛ بلکه نیاز به بستر و محیط مناسب برای عرضه کالا در بازارهای جهانی، کاهش قیمت تمام شده، کیفیت مطلوب و بهره‌وری دارد که همه اینها مورد به مورد محل بحث و بررسی است.

وی افزود: قانون کار ما بهره‎وری ما را زیر سووال برده و نرخ بیمه ما ۳۰ درصد از هر حقوق است که رقم بسیار به شمار می‌رود.

شریف‌زاده توضیح داد: از اول فروردین امسال تا دیروز افزایش غیر طبیعی را در قیمت ارز داشته‌ایم و اگر نتوانیم این موضوع را درست رصد کنیم انتظار غلطی در بین مردم ایجاد می‌شود و مدیران هم تصمیمات نادرستی می‌گیرند.

رئیس انجمن مدیران صنایع آذربایجان‌شرقی تصریح کرد یک سری از دلایل این اتفاق موارد سیاسی و ضد برجامی است، اما باید به یاد داشته باشیم سال گذشته دولت ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از جیب مردم به موسسات مالی داد و این نقدینگی وارد بازار و تبدیل به طلا و سکه شد.

شریف‌زاده تاکید کرد: امیدواریم دولت به تصمیمی که دیروز در ارتباط با نرخ ارز گرفت پایبند باشد؛ اینکه نرخ دلار به ۴۲۰۰ تومان برسد حرکت خوبی است و ما سپاسگذاریم اما اگر نرخ ارز به طور تدریجی تعدیل نشود فاجعه سال ۹۰ تکرار خواهد شد.

این فعال اقتصادی در عین حال خاطرنشان کرد: تثبیت نرخ ارز زمانی صورت می‌‌گیرد که تورم زیر سه درصد باشد؛ لازمه شرایط امروز حرکت انقلابی دیروز دولت بود و امیدواریم توزیع خیابانی دلار نیز جمع شود که هیچ دولتی در برابر این رویه نمی‌تواند دوام بیاورد.

وی گفت: مهار کارشناسی تورم و تعدیل تدریجی نرخ ارز خواسته‌های تولیدکنندگان است تا از آشوب‌های روانی جامعه و سفته‌بازی ها جلوگیری کند.