حضور رئیس جمهور در پایانه مرزی جلفا
حضور رئیس جمهور در پایانه مرزی جلفا

رئیس جمهور در جریان سفر استانی خود به آذربایجان شرقی در پایانه مرزی جلفا حضور یافت. به گزارش قلم پرس،از تبریز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر پنجشنبه در ادامه سفر استانی یک روزه خود به آذربایجان شرقی در پایانه مرزی جلفا به عنوان قدیمی ترین پایانه مرزی کشور حاضر شد. رئیس جمهور […]رئیس جمهور در جریان سفر استانی خود به آذربایجان شرقی در پایانه مرزی جلفا حضور یافت.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر پنجشنبه در ادامه سفر استانی یک روزه خود به آذربایجان شرقی در پایانه مرزی جلفا به عنوان قدیمی ترین پایانه مرزی کشور حاضر شد.

رئیس جمهور پیش از حضور در این پایانه و بلافاصله پس از ورود به فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز و استقبال از سوی نماینده ولی فقیه در استان و استاندار و نمایندگان آذربایجان شرقی مستقیم به سمت معدن مس سونگون ورزقان عزیمت کرد  تا از نزدیک وضعیت این معدن را به عنوان مهمترین مطالبه مردم آذربایجان بررسی کند.

گفتنی استT پایانه مرزی جلفا به عنوان به همراه پایانه مرزی نوردوز مسیر ارتباطی آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان های مهم صنعتی و اقتصادی کشور با جمهوری آذربایجان و ارمنستان است.

این دو پایانه در دو ماهه سال جاری مسیر تردد ۶۱ هزار و ۲۸۰ مسافر، ۸۲۳ دستگاه اتوبوس مسافری ایرانی و خارجی، ۳۰ هزار و ۳۰۰ دستگاه وسایل نقلیه سنگین و نیز واردات و صادرات ۱۲۵ هزار و ۱۰۰ تن کالا بوده اند .

پایانه مرزی جلفا در فاصله ۱۳۲ کیلومتری تبریز ارتباط زمینی آذربایجان شرقی را با جمهوری آذربایجان ممکن ساخته و پایانه مرزی نوردوز نیز با ۱۹۰ کیلومتر فاصله از تبریز ارتباط ایران با ارمنستان را از طریق پل احداث شده بر روی رودخانه ارس برقرار می کند.

انتهای پیام/ ۶۰۰۳۶/م