حادثه برای پرواز استانبول به تبریز + جزئیات
حادثه برای پرواز استانبول به تبریز + جزئیات

ساعتی پیش پرواز ایران ایرتور از استانبول به تبریز هنگام فرود در فرودگاه تبریز دچار سانحه شد. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، علیار راستگو در خصوص سانحه هواپیمایی در فرودگاه تبریز اظهار داشت: حدود ۴۰ دقیقه گذشته پرواز ایران ایرتور از استانبول به تبریز هنگام فرود در فرودگاه تبریز دچار سانحه […]

ساعتی پیش پرواز ایران ایرتور از استانبول به تبریز هنگام فرود در فرودگاه تبریز دچار سانحه شد.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، علیار راستگو در خصوص سانحه هواپیمایی در فرودگاه تبریز اظهار داشت: حدود ۴۰ دقیقه گذشته پرواز ایران ایرتور از استانبول به تبریز هنگام فرود در فرودگاه تبریز دچار سانحه شد.

وی ادامه داد: هواپیما پس از فرود در باند فرودگاه و زمان دور زدن و استقرار برای پیاده کردن مسافران، به علت ترکیدگی تایرها در فرودگاه زمین گیر شده است.

فرماندار تبربز، خاطرنشان کرد: طی حادثه مورد خاصی پیش نیامده و تمام مسافران در سلامت کامل پیاده شدند.

در ادامه مصطفی صفایی با اشاره به اینکه ترکیدگی تایر هواپیمای ایرباس ۳۰۰- ۶۰۰ شرکت هواپیمایی ایرتور در فرودگاه تبریز در ساعت ۲۰  امشب برای پرواز شماره ۹۷۰۸ شرکت هواپیمایی ایرتور از استانبول به تبریز رخ داد، اظهار داشت: خوشبختانه هیچ مشکلی برای مسافران ایجاد نشده و با حضور و تلاش به موقع عوامل فرودگاهی همه مسافران در سلامت کامل از هواپیما پیاده شده و به ترمینال ورودی خارجی انتقال داده شدند.

وی افزود: این ترکیدگی در باند دوم فرودگاه نزدیک رمپ هواپیما اتفاق افتاد و برای ادامه مسیر هواپیمای یاد شده باید لاستیک‌ها تعویض شود تا این امر ممکن شود.

صفایی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اثرات این حادثه در ایجاد اختلال در تیکاف هواپیماها از فرودگاه بین المللی تبریز تاکید کرد: باند اصلی فرودگاه باز و تمام پروازها در حال انجام بود و هیچگونه اختلالی به خاطر این حادثه در پروازهای فرودگاه شهید مدنی تبریز بوجود نیامده است.

در ۶ ماهه نخست امسال روزانه ۵۰ پرواز با ۴۴ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز در مسیرهای خارجی به هامبورگ، استانبول، نجف، بغداد و مدینه و پروازهای داخلی به مسیرهای تهران، مشهد، اصفهان، اهواز، شیراز،  بندرعباس، عسلویه، کیش، رشت و کرمان  صورت گرفته است.