وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری نوشت که تروریسم اقتصادی (آمریکا) مردم بی گناه ایران را نشانه گرفته است.

به گزارش قلم پرس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دوشنبه شب در پیامی در صفحه رسمی توئیتر خود، ویدئویی درباره کودکی که نیاز به پای مصنوعی دارد و خانواده اش امکان تامین آن را نداشتند، منتشر کرد.

ظریف افزود: مثل این پسر کوچک که بزرگ می شود و مادر دل شکسته اش نمی تواند برای او پای مصنوعی تهیه کند. این «جنگ اقتصادی» دونالد ترامپ است.

وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: جنگ و مذاکره، با پیش شرط یا بدون آن، نمی توانند باهم همراه باشند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با همتای سوئیسی خود برای مذاکره درباره ایران ادعا کرد که واشنگتن آماده مذاکره با ایران بدون پیش شرط است.
وزیر خارجه آمریکا این سخنان را در نشست خبری مشترک با همتای سوئیسی خود و پس از حضور در کنفرانس سالانه و محرمانه گروه “بیلدربرگ” بیان کرد و افزود: آمریکا آماده مذاکره با ایران بدون پیش شرط بوده، اما لازم است که ببیند ایران مانند کشوری عادی رفتار می‌کند.
ظریف نیز یکشنبه در گفت و گو با بخش «این هفته» شبکه خبری ای بی سی نیوز آمریکا گفت: صحبت کردن با تداوم فشار بر ایران ممکن است در بنگاه های معاملاتی جواب دهد، اما برای توافق با ایران کار نمی کند.
وی ادامه داد: حتی ممکن است که این شیوه برای معامله با کشورهای دیگر برای یک مدت کوتاه و نه بلند مدت جواب بدهد اما بر ایران حتی برای کوتاه مدت، میان مدت یا بلند مدت کار نخواهد کرد.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: تنها چیزی که کار می کند، احترام به ایران است.
ظریف افزود: ایران مرعوب “فشار هنر معامله” رئیس جمهوری ترامپ با استفاده از تحریم های اقتصادی برای وادار کردن ایران به مذاکره به منظور یک توافق جدید هسته ای نخواهد شد.
وی بار دیگر تحریم های آمریکا را “تروریسم اقتصادی” نامید و افزود: این تحریم ها مردم عادی ایران را هدف گرفته است چرا که با وجود معافیت تامین غذا و دارو، نقل و انتقال مالی مربوط به آنها معاف نیست.

  • منبع خبر : ایرنا