تکذیب توقف محموله گوشت وارداتی/ واردات گوشت قرمز به کشور از مرز ۷۲ هزار تن گذشت
تکذیب توقف محموله گوشت وارداتی/ واردات گوشت قرمز به کشور از مرز ۷۲ هزار تن گذشت

گمرک ایران با اعلام این خبر توقف محموله گوشت وارداتی را تکذیب و اعلام کرد : واردات گوشت قرمز در ۶ ماهه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد افزایش یافته است . به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، منصور پوریان رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده […]

گمرک ایران با اعلام این خبر توقف محموله گوشت وارداتی را تکذیب و اعلام کرد : واردات گوشت قرمز در ۶ ماهه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد افزایش یافته است .

به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، منصور پوریان رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده در ادعایی مدعی توقف محموله گوشت وارداتی در گمرک شده بود که بررسی‌ها نشان می‌دهد واردات گوشت قرمز از ابتدای سالجاری تا ابتدای مهرماه به ۷۲ هزار تن رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد افزایش داشته است و بر اساس بررسی های میدانی ترخیص هیچ‌گونه محموله وارداتی گوشت در گمرکات متوقف نشده و این ادعا کذب محض است.

بنابراین گزارش، موضوع ادعای مطرح شده از سوی منصور پوریان رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده مربوط به یک کانتینر گوشت وارداتی به مقدار ۱۸ تن در گمرک تهران است که در زمان اظهار به گمرک تاریخ ثبت سفارش این محموله منقضی شده و صاحب کالا با بانک ارائه‌دهنده ارز تسویه نکرده بود و امکان ارائه کد رهگیری بانک را نداشت.
این گزارش می‌افزاید، پس از ارائه ثبت سفارش معتبر وفق مقررات اجازه ترخیص این محموله صادر شد و در چارچوب تسهیلات گمرکی با اینکه واردکننده کد رهگیری بانک را نداشته به صورت درصدی از گمرک ترخیص و ۸۰ درصد محموله ۱۸ تنی گوشت وارداتی تحویل صاحب کالا شد و ۲۰ درصد مابقی منوط به تسویه با بانک و ارائه کد رهگیری بانک مربوطه است .