تملک ۶۰ درصد از واحدهای فرسوده بافت چوخورلار
تملک ۶۰ درصد از واحدهای فرسوده بافت چوخورلار

شهردار تبریز، بازآفرینی شهری را یکی از راهکارهای موثر در احیای بافت‌های تاریخی و قدیمی شهر دانست و گفت: تملک ۶۰ درصد از واحدهای فرسوده بافت چوخورلار انجام یافته و با تلاش شبانه‌روزی، طی چند ماه آتی شاهد احیای بافت فرسوده شهری در این منطقه خواهیم بود.

به گزارش قلم پرس، یعقوب هوشیار با اعلام این خبر اظهار کرد: محله چوخورلار به عنوان بافت فرسوده شهری در قلب تبریز و در محدوده بازار اصلی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که با حمایت شورای اسلامی شهر در احیای این منطقه، اقدامات خوبی انجام یافته و تا کنون توانسته‌ایم بالغ بر ۶۰ درصد املاک این محله را تملک کنیم.

هوشیار افزود: بازآفرینی شهری یکی از راهکارهای موثر در احیای بافت‌های تاریخی و قدیمی شهر به شمار می‌رود که بالفعل سازی پتانسیل‌های بالقوه موجود در این بافت‌ها حیات واقعی و مدنی آن را تضمین می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در مدیریت جدید شهری، حساسیت ویژه‌ای بر رویکرد بازآفرینی شهری و احیای این محلات وجود دارد و با تلاش شبانه‌روزی در پروژه چوخورلار و توافق تملک املاک باقی مانده این پروژه با مالکان، طی چند ماه آتی شاهد بر احیای بافت فرسوده شهری خواهیم بود.