تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام به‌جای آغاز پروژه‌های دهن پرکن/ طرح تثبیت نگهداشت تبریز اجرا می‌شود
تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام به‌جای آغاز پروژه‌های دهن پرکن/ طرح تثبیت نگهداشت تبریز اجرا می‌شود

شهردار تبریز گفت: تلاش می‌کنیم به‌جای آغاز پروژه.های بزرگ و دهن پرکن، در کمترین زمان ممکن پروژه‌های شهری نیمه‌تمام تبریز را تعیین تکلیف کنیم. به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قد و قواره تبریز بالاتر از همه است و در صورتی که دست به دست هم دهیم، می‌توانیم از ظرفیت‌های […]شهردار تبریز گفت: تلاش می‌کنیم به‌جای آغاز پروژه.های بزرگ و دهن پرکن، در کمترین زمان ممکن پروژه‌های شهری نیمه‌تمام تبریز را تعیین تکلیف کنیم.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قد و قواره تبریز بالاتر از همه است و در صورتی که دست به دست هم دهیم، می‌توانیم از ظرفیت‌های موجود در این شهر برای عبور از مشکلات و معضلات و حالت رخوت و سکون فعلی استفاده کنیم.

به شدت از نقد رسانه‌ها و اصحاب این حوزه استقبال می‌کنیم

وی افزود: به شدت از نقد رسانه‌ها و اصحاب این حوزه استقبال می‌کنیم و حتی تلاش می‌کنیم نقد برتر را نیز به صورت دوره‌ای معرفی کنیم اما امیدواریم این نقدها با رویکرد اصلاح و حرکت رو به جلو صورت گیرد نه با عناوینی چون پشت پرده‌ها و شنیده‌ها چون همانگونه که شفاف عمل خواهیم کرد، انتظار داریم این نقدها نیز شفاف و واضح عنوان شود.

هوشیار تصریح کرد: به دنبال فعال کردن تمام حوزه‌های کارکردی شهرداری در یک سال آینده هستیم و ۱۴ محور عنوان شده به عنوان رویکردهای اصلی شهرداری به‌صورت موازی پیش برده خواهند شد و مردم این تغییرات را به صورت ملموس لمس خواهند کرد هر چند برخی امور نیاز به ساختارسازی دارد و این امر زمان‌بر خواهد بود. 

ایجاد کارخانه نوآوری با ۳۰ هزار میلیارد تومان

وی ادامه داد: ۳۰ هزار میلیارد تومان برای ایجاد کارخانه نوآوری پیش‌بینی کرده‌ایم که تلاش می‌کنیم در سفر رئیس جمهور مصوب شود و طرح یک فوریتی احیاء سازمان ورزش شهرداری را به شورا داده‌ایم، چراکه تبریز در ۲۸ رشته در سطح کشور و دنیا حرف‌هایی برای گفتن دارد اما با تصمیمات اشتباه این ظرفیت‌ها هدر رفته است.

شهردار تبریز گفت: در بحث فساد در مجموعه شهرداری نیز معتقدیم هر چقدر فضا به سمت فضای کاری برود، میزان فساد نیز کاهش خواهد یافت، چراکه سکون و رخوت زمینه‌ساز سوءاستفاده و فساد است و اصلاح ساختارها در کنار ایجاد سامانه شفافیت برای ثبت رویدادها و امور از جمله قراردادها می‌تواند به کاهش فساد در مجموعه شهرداری کمک کند که البته نظارت عمومی و مردمی بیش از همه این اقدامات در این بخش مؤثر خواهد بود.

به عنوان شهردار تبریز دست هر فردی را که برای یک نفر در این شهر ایجاد شغل کند، می‌بوسم

وی بیان داشت: به عنوان شهردار تبریز دست هر فردی را که برای یک نفر در این شهر ایجاد شغل کند، می‌بوسم و با آغوش باز از سرمایه‌گذارانی که برای اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی می‌کنند، استقبال خواهیم کرد اما اجازه نمی‌دهیم برخی به این بهانه در امور شهرداری دخالت کنند و به دنبال گرفتن برخی امتیازها باشند.

هوشیار در مورد برنامه مدیریت شهری جدید برای مترو نیز ابراز کرد: ۱۱۰۰ میلیارد منابع برای تکمیل خط یک متروی شهری تبریز نیاز است که اوراق قرضه ۵۰۰ میلیارد تومانی آن نهایی شده و مابقی نیز از طریق منابع غیرنقدی در حال حل شدن است و هفته آینده در نشستی با استاندار آذربایجان‌شرقی تصمیمات لازم برای تعیین و تکلیف خط یک اتخاذ خواهد شد.

وی با بیان اینکه مقبرهالشعرا نه در حد استانی و ملی بلکه باید در عرصه بین‌المللی برای تبریز و کشور ایفای نقش کند، یادآور شد: متاسفانه به دلیل غفلت‌هایی که در این خصوص رخ داده، این ظرفیت هیچ کارکرد و نقش مؤثری برای تبریز و به ویژه حوزه گردشگری این شهر ندارد که البته تلاش می‌کنیم ضلع شمالی این مجموعه در سه ماه آینده برای عموم قابل استفاده شود و در این زمینه اعتباری برای اخذ در سفر رئیس جمهور به استان نیز پیش‌بینی شده که امیدواریم با نهایی شدن آن  مقبره‌الشعرا به صورت حداقلی برای مردم قابل استفاده شود. 

 تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام به‌جای آغاز پروژه‌های دهن پرکن

شهردار تبریز تأکید کرد: تلاش می‌کنیم در کمترین زمان ممکن تمام پروژه‌های نیمه‌تمام تبریز تعیین تکلیف شود و به‌جای آغاز پروژه‌های بزرگ و دهن پرکن، پروژه‌های نیمه‌تمام را به سرانجام برسانیم، چراکه این فرآیند موجب سلب اعتماد عمومی از شهرداری می شود و بر همین اساس در چند روز آینده طرح روزشمار برای پروژه‌های بزرگ شهرداری اجرا خواهد شد.

وی افزود: مباحث فرهنگی و به صورت کلی اجتماعی تک بعدی نیستند و همین نگاه تک بعدی باعث شده تا ۷۸ محور در این حوزه به سمت بحران بروند و بر همین اساس پس از عید فطر قرارگاه اجتماعی شهرداری تبریز ایجاد خواهد شد و به عنوان شهرداری با تخصص عمرانی، توجه و اعتقاد جدی به مباحث فرهنگی و اجتماعی دارم، چراکه این حوزه‌ها زمینه‌ساز اصلی جذب مشارکت‌های عمومی است و در مورد آگهی‌های شهرداری نیز تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با ایجاد سامانه شفافیت چنین چالش‌های سوال برانگیزی را کاهش خواهیم داد.

هوشیار، سامان‌دهی موضوعاتی چون بازار تبریز را منوط به همگرایی سایر سازمان‌ها و ارگان های دخیل در این موارد دانسته و اضافه کرد: نقش شهرداری در چنین مواردی چندان پررنگ نیست و عدم توجه به بافت فرسوده و محدودیت تبریز در زمینه توسعه نیز موجب شده تا شهری مهاجر فرست شود و به‌جای جانمایی نیازمندی‌ها در بافت فرسوده به سمت بلندمرتبه‌سازی و ایجاد شهرک‌ها رفته‌ایم که نتیجه آن عدم تناسب بافت شهری شده و به همین دلیل از انبوه‌سازان برنامه برای حل معضل بافت فرسوده خواسته‌ایم تا در صورت تصویب آن در شورا، بر اساس این طرح اقدام به حل معضل بافت فرسوده کنیم.

اجرای طرح تثبیت نگهداشت تبریز در سه ماه آینده

وی از اجرای طرح تثبیت نگهداشت تبریز در سه ماه آینده نیز خبر داد و متذکر شد: در زمینه چابک‌سازی نیز تبریز را به بیش از ۳۰ ناحیه با محوریت مساجد تعریف کردیم و بیش از دو هزار نیروی شهرداری در این طرح ناحیه‌محوری به‌کار گرفته خواهند شد تا شاهد تحرک و بهره‌وری در سیستم باشیم و در بحث جذب نیروهای شهرداری نیز از این پس با وسواس بیشتری عمل خواهیم کرد.

شهردار تبریز در خصوص خبر انعقاد تفاهم‌نامه خرید ۹۰۰ دستگاه اتوبوس نیز گفت: با دو شرط تولید این اتوبوس‌ها در تبریز و ایجاد اشتغال در این زمینه و نیز راستی‌آزمایی عمل به تعهدات، تفاهم خریدی را با گروه خودرویی بهمن منعقد کرده‌ایم که امیدواریم بتوانیم با چنین اقداماتی از ظرفیت‌های محدود خود بیشترین استفاده را ببریم.

انتهای پیام/س