خبرگزاری میزان – یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی دادگستری کل استان کرمان اظهار کرد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه مسائل کارگری، رونق اقتصادی، حمایت از مدیران تولیدی و مانع زدایی ها؛ دقیق، راهگشا و جامع بوده و باید […]

خبرگزاری میزان – یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی دادگستری کل استان کرمان اظهار کرد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه مسائل کارگری، رونق اقتصادی، حمایت از مدیران تولیدی و مانع زدایی ها؛ دقیق، راهگشا و جامع بوده و باید محور عمل در تمامی حوزه‌ها قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: وظیفه داریم تمام توان و ظرفیت‌های خود را به کار گیریم که هیچ کارگاه تولیدی در سطح استان کرمان تعطیل نشود و تحت هیچ عنوانی قابل قبول نیست که فردی مرتکب این خیانت شود که کارگاه مولدی را تعطیل کند.

وی با اشاره به تاکیدات ریاست قوه قضاییه بر حمایت از تولید، عنوان کرد: تعطیل کردن واحد‌های تولیدی در استان کرمان تحت هیچ عنوانی قابل قبول نیست و اگر اتفاق افتد، شخص مقصر تحت تعقیب قرار می‌گیرد و باید پاسخگوی اقدام خود باشد.

موحد بر شناسایی کارگاه‌های تعطیل شده تاکید کرد و گفت: ظرف یک ماه آینده تمامی کارگاه‌های تولیدی تعطیل شده در بخش‌های مختلف باید شناسایی شود تا زمینه‌های بازگشت آن‌ها به چرخه تولید فراهم شده و با مرتکبین و مقصران تعطیلی این واحد‌ها برخورد شود.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی باید نگاه مثبتی به بخش تولید داشته باشیم و حمایت‌های بانکی از سرمایه گذاران باید به نحوی باشد که منافع آن‌ها نیز به خطر نیفتد.

در این نشست مشکلات کارخانه سیمان کرمان در حوزه محیط زیست و یک واحد تولیدی دیگر در رابطه با جا به جایی چاه آب مورد بررسی و رفع قرار گرفت و مقرر شد مشکلات دو واحد دیگر نیز از سوی سازمان بازرسی، اتاق بازرگانی و بانک‌های مربوطه مجددا بررسی شده و نتیجه کارشناسی آن در جلسات بعدی مورد بحث قرار گیرد.

انتهای پیام/