تراب محمدی در دومین جلسه ستاد گرامی‌داشت هفته دولت با تاکید بر تبیین عملکرد دولت، ادامه داد: برنامه های هفته دولت صرفا افتتاح نخواهد بود و دستگاه ها باید عملکرد یک ساله خود را به صورت کامل اطلاع رسانی کنند.   وی با بیان اینکه گاهی اطلاع رسانی پروژه های بزرگ به خوبی انجام نمی […]


تراب محمدی در دومین جلسه ستاد گرامی‌داشت هفته دولت با تاکید بر تبیین عملکرد دولت، ادامه داد: برنامه های هفته دولت صرفا افتتاح نخواهد بود و دستگاه ها باید عملکرد یک ساله خود را به صورت کامل اطلاع رسانی کنند.
 
وی با بیان اینکه گاهی اطلاع رسانی پروژه های بزرگ به خوبی انجام نمی گیرد، اظهار داشت: دستگاه ها از اعلام تک تک پروژه های خرد خودداری کنند و پروژه ها به صورت جمع بندی شده توسط هر دستگاه اعلام و اطلاع رسانی شود.
 
وی با تاکید بر اطلاع رسانی دقیق عملکرد یک ساله دستگاه ها، اضافه کرد: باید در کنار انجام مصاحبه ها و نشست های خبری با رسانه ها و مطبوعات استان، اطلاعات عملکردی دستگاه از طریق ابزارهای هنری نیز منتشر شود.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار و دبیر ستاد گرامی‌داشت هفته دولت نیز در این جلسه گفت: آمار، ارقام و اطلاعات دقیق از پروژه ها و میزان سرمایه گذاری های دولتی و بخش خصوصی باید به صورت دقیق بیان و خروجی برنامه ها تشریح شود.
 
جهانبخش سلمانیان افزود: تشریح اقدامات شاخص دولت از موضوعات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و در این هفته به برنامه های افتتاح محور بسنده نخواهیم کرد بلکه نگاه به برنامه ها مساله محور نیز خواهد بود.
 
وی ادامه داد: وظایف این ستاد، سیاست گذاری و تعیین اهداف و رویکردها، انتخاب شعار و نامگذاری ایام هفته برای برش استانی، احصا اقدامات شاخص، تصویب  دستورالعمل اجرایی و پیوست رسانه ای هفته دولت ، ابلاغ مصوبات به دستگاه های اجرایی و نظارت بر حسن اجرای مصوبات و برنامه های هفته دولت در سراسر استان است.
 
سلمانیان گفت: تقویت انسجام وحدت ملی، همدلی و هم افزایی بین دستگاه های اجرایی، امید آفرینی و اعتماد بخشی در جامعه نسبت به ایجاد آینده بهتر، تشریح خدمات و دستاوردهای یک ساله و برنامه های آتی دولت برای برون رفت از مشکلات و تحقق ایران قوی، ایجاد درک واقع بینانه برای مردم نسبت به شرایط کشور و تبیین وضعیت و مشکلات در زمان تحویل به دولت سیزدهم به منظور قضاوتی عادلانه و تقویت ارتباط وسیع و دو سویه دولت و مردم از جمله اهداف ستاد گرامی داشت هفته دولت در استان است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و رئیس کمیته عمرانی ستاد گرامی داشت هفته دولت نیز در این جلسه گفت: طبق روال سال های گذشته مکاتبات لازم با دستگاه های اجرایی برای دریافت عملکرد آنها انجام شده و معمولا به دلیل اینکه این مکاتبات ۲ ماه قبل از هفته دولت برای تعیین تکلیف پروژه ها انجام می شود گاه پیش بینی ها برای اتمام پروژه ها با مشکل مواجه می شود.
 
جواد رحمتی افزود: در برخی پروژه ها فاز بندی وجود دارد که باید در افتتاح هر فاز این طرح ها اطلاع رسانی دقیق در خصوص وضعیت پروژه و فازهای مختلف آن اعلام شود.
 
مدیرکل روابط عمومی استانداری و رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد گرامی داشت هفته دولت هم در این جلسه گفت: دستگاه ها در برنامه ریزی افتتاح ها نباید مستقل عمل کنند و ضروری است با هماهنگی دبیرخانه ستاد انجام یابد تا پوشش خبری افتتاح های مهم به خوبی صورت گیرد.
 
رامین نظامی خواه افزود: مدیران دستگاه های اجرایی با رسانه ها و مطبوعات استانی نشست های خبری و مصاحبه های اختصاصی داشته باشند تا برنامه های یک ساله خود را از هفته دولت ۱۴۰۰ تا هفته دولت امسال به صورت دقیق اعلام کنند.
 
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری و رئیس کمیته روستایی و محرومیت زدایی ستاد گرامیداشت هفته دولت هم اظهارداشت: تا کنون ۴۱۰ برنامه متعدد برای هفته دولت از طریق فرمانداران، دهیاری ها و دستگاه های خدمات رسان در روستاها دریافت و جمع بندی شده است.
 
محمد اسکندری افزود: برای هر حوزه جغرافیایی استان طرح و پروژه تعریف شده تا برنامه های هفته دولت معطوف به مرکز استان و شهرهای بزرگ نباشد.