تخلف ۱۰۰ میلیارد تومانی در حوزه ارز/تنها یک نفر در رابطه با پرونده شهرداری تبریز دستگیر نشده است
تخلف ۱۰۰ میلیارد تومانی در حوزه ارز/تنها یک نفر در رابطه با پرونده شهرداری تبریز دستگیر نشده است

دادستان عمومی و انقلاب تبریز گفت: رأی برای پرونده شورای شهر تبریز و شهرداری تبریز صادر شده و تمام افراد و محکومان اعم از اعضای شورای شهر، شهرداری، پیمانکاران و غیره در زندان هستند و فقط یک نفر دستگیر نشده است.

به گزارش قلم پرس، موسی خلیل‌الهی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تبریز به عنوان یکی از شهرهای بزرگ بوده و جزو امن‌ترین شهرهاست که عیار این تعیین آمار جرائم خشن است.

وی افزود: قتل عمد، آدم‌ربایی، سرقت مسلحانه، کلاهبرداری عمده و کلان شاخصه جرائم خشن است که خوشبختانه در استان آذربایجان‌شرقی آمار این پرونده‌ها کم یا اصلا وجود ندارد.

دادستانی عمومی و انقلاب تبریز به جرم اول استان آذربایجان‌شرقی شرقی اشاره کرد و گفت: توهین به اشخاص، ضرب و جرح عمدی، تهدید، ایراد صدمه بدنه غیرعمدی تصادفات، تخریب، سرقت تعزیری، کلاهبرداری، خیانت در امانت، تصرف عدوان و ممارست از جمله ۱۰ جرم اول استان آذربایجان‌شرقی هستند.

وی گفت: ۵۲ درصد کل پرونده‌های وارده‌های استان در این عنوان اتهام بوده که جزو جرائم عادی هستند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی تبریز اظهار داشت: متأسفانه آذربایجان شرقی در زمینه توهین به اشخاص با ۳۷ هزار و ۴۶۷ فقره پرونده در رده اول این جرم در کشور قرار دارد.

آستانه تحمل در آذربایجان‌شرقی کم است

خلیل‌الهی ادامه داد: در توهین به اشخاص رتبه اول کشور را هم داریم که نشأت گرفته از آستانه تحمل کم در استان است و نیاز به یک اصلاح فرهنگی است.

وی با تاکید بر اینکه دادستانی مرکز آذربایجان شرقی با جدیت وارد موضوع مفاسد اقتصادی و اخلال در نظم اقتصادی کشور شده است، از تشکیل پرونده‌ای بزرگ به ارزش افزون بر ۱۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: این پرونده به استعداد ۱۰ نفر از متهمان در دادسرای استان تحت رسیدگی و بررسی است.

خلیل اللهی تشریح کرد: این افراد که فعال حوزه ارز و صرافی هستند با ارزهای ۴۲۰۰ تومانی وارد بازار شده از این مبالغ منافع شخصی کرده‌اند که با ادامه بررسی‌ها و تحقیقات احتمال اینکه مبلغ فوق افزایش یابد، وجود دارد.

خلیل‌الهی با اشاره به اینکه در استان دغدغه سیل کم بود، چراکه برای آزادسازی مسیرها کار زیادی انجام شده است، تصریح کرد: ۹۵۸ هکتار از اراضی ملی تصرف شده را رفع تصرف کرده‌ایم که ارزش ریالی آنها ۱۲۰۰ میلیارد تومان بود.

وی بیان کرد: در حوزه دادسرای افراد نظامی پرونده‌ای در دادگستری تشکیل نمی‌یابد.

دادستانی عمومی و انقلاب تبریز ابراز کرد: رای برای پرونده شورای شهر تبریز و شهرداری تبریز صادر  شده است و تمام افراد و محکومان اعم از اعضای شورای شهر، شهرداری و پیمانکاران و غیره در زندان هستند و فقط یک نفر در زندان نیست که دستگیر نشده است.

وی در رابطه با پرونده پزشک تبریز اذعان کرد: پرونده این پزشک در دستگاه‌ها قضایی استان رسیدگی شده است و از طرف بازپرس رسیدگی نیز شده و در نهایت کیفرخواست و حکم قصاص صادر شد ولی با وجود تجدید نظر به دیوان عالی کشور ارسال شد.

خلیل‌الهی افزود: دیوان نقص در پرونده دیده است و دو سوال مطرح کرده و در حال حاضر این پرونده در خود استان رسیدگی می‌شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده آلودگی پتروشیمی گفت: محیط زیست اعلام کرده است که این مجموعه و دو مجموعه دیگر آلاینده هستند ولی پتروشیمی با اسناد اعلام کرده است که در طول ۶ سال گذشته صنعت پاک اعلام شده و ما تلاش می‌کنیم تا با حفظ حقوق عامه به این موضوع رسیدگی کنیم و وضعیت را به شکل واقعیت کشف شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس