تحقق آرزوی چندین ساله مردم آذربایجان توسط رئیسی
تحقق آرزوی چندین ساله مردم آذربایجان توسط رئیسی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هیچ مانعی برای فعالیت کسب و کارها در استان مورد پذیرش نیست، گفت: هیچ دلیلی برای تعطیلی و فعالیت زیر ظرفیت کارخانه.ها وجود ندارد، چرا که تمام تلاشمان را برای رفع موانع و تسهیل امور فعالان اقتصادی انجام می‌دهیم. به گزارش قلم پرس،از تبریز، صابر […]رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هیچ مانعی برای فعالیت کسب و کارها در استان مورد پذیرش نیست، گفت: هیچ دلیلی برای تعطیلی و فعالیت زیر ظرفیت کارخانه.ها وجود ندارد، چرا که تمام تلاشمان را برای رفع موانع و تسهیل امور فعالان اقتصادی انجام می‌دهیم.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، صابر پرنیان امروز در نشست به مناسبت روز صنعت و معدن اظهار کرد: امیدواریم صاحبان کسب و کارها و فعالان اقتصادی با تلاش مضاعف موجب پیشرفت، آبادانی و عزت کشور شوند.

وی ضمن تبریک دهه تولید و تجارت به صاحبان کسب و کارها، اصناف و بازاریان، تجار و صنعتگران با بیان این که در حوزه صنعت، معدن و تجارت ظرفیت‌های بسیار زیادی وجود دارد، افزود: برخلاف تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران، تجار و فعالان اقتصادی همواره مسیر توسعه و پیشرفت را به خوبی پیموده اند.

پرنیان با اشاره به اهمیت درون‌زا بودن اقتصاد در رشد و توسعه بخش های مختلف اقتصادی جامعه گفت: اقتصادی که به وسیله مردم شکل گیرد اقتصادی قوی و پایدار است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی تاکید کرد: یکی از مزایای مردمی بودن اقتصاد این است که فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای راهیابی به بازارهای کشورهای خارجی، محصولات رقابت پذیر با کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید می کنند.

وی با بیان این که آذربایجان شرقی به عنوان یک استان پیشرو، صنعتگر و اقتصادی در کشور مطرح است، گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد مراجعه کنندگان فعالان اقتصادی برای توسعه کسب و کار، سرمایه گذاری و تولید محصولات جدید است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقیبا اشاره به این که امروز در کارخانه های استان مهندسی معکوس اتفاق میفتد، افزود: با توجه به ظرفیت های موجود استان ما نتوانسته ایم بسترهای مناسب برای فعالیت بخش خصوصی فراهم کنیم ولی در این زمینه با قدرت به دنبال رفع موانع تولیدکنندگان هستیم.

وی تاکید کرد: امسال برای حوزه صنعت و معدن رشد اقتصادی ۸ درصدی پیش بینی شده است که امیدواریم این موضوع با تلاش همه جانبه محقق شود. پرنیان گفت: ۵۰ درصد شیرینی و شکلات کشور در آذربایجان شرقی تولید می شود و این استان در تولید شیرینی و شکلات پایتخت کشور است.

پرنیان با اشاره به موضوع رکورد شرکت تراکتورسازی تبریز در سال جاری افزود: در محصولات تراکتور ۷۰ درصد افزایش صادرات داریم و برای اولین بار ۳۵ هزار دستگاه تراکتور تولید خواهد شد. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی اضافه کرد: بیش از ۲۶ مگاپروژه با سرمایه گذاری ۴۵ هزار میلیارد تومانی در حوزه های مختلف و اثرگذار وجود دارد.

پرنیان اظهار کرد: بخش معدن یکی از اصلی ترین مطالبات مردم آذربایجان بود که در سفر ریاست جمهوری با توجه به اهمیت مطالبات مردم، امام جمعه  و استاندار آذربایجان شرقی دستور تشکیل شرکت مس آذربایجان صادر شد.

وی با بیان این که از این پس عواید این اقدامات به استان باز خواهد گشت، گفت: پیگیر تمام مسایل و مشکلات معادن استان هستیم به طوری که جلسات این بخش به صورت هفتگی برگزار می شود و تا پایان این ماه پرونده تمام معادن مشکل دار بررسی می شود.

پرنیان آذربایجان شرقی را بهشت معادن توصیف کرد و گفت: یک حرکت جمعی برای تسهیل فعالیت معادن در استان آغاز شده و اقدامات ویژه ای در حال انجام است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: فعالیت معادن علاوه بر آبادانی منطقه، موجب تولید ثروت، احداث طرح های عمرانی، ارتقای سطح بهداشتی و رفاهی می شود.

پرنیان ادامه داد: مواد معدنی پس از فراوری و تبدیل به مواد دیگر ارزش افزوده بالایی ایجاد می کند که در ادامه این روند با تولید ثروت در کشور، قدرت پول ملی افزایش می یابد و افزایش قدرت اقتصاد موجب بهبود معیشت مردم می شود.

وی با بیان این که بزرگترین کارخانه چرم کشور در استان قرار دارد، گفت: ۶۰ درصد کفش چرمی کشور در تبریز تولید می شود و برای ارتقای جایگاه این صنعت باید تولید کفش تبریز را جهانی کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که فرش تبریز مورد بی مهری قرار گرفته است، افزود: فرش شهرهای مهربان، هریس، آذرشهر، سراب و شربیان افتخارات استان است که دولت سیزدهم نگاه ویژه ای برای حمایت از این هنر صنعت دارد.

پرنیان ادامه داد: دستان هنرمند قالیبافان آذربایجان شرقی را با افتخار می بوسیم و تمام تلاشمان را برای تسهیل امور این هنرمندان انجام می دهیم.

وی از بافت فرش منقش به پرچم کشورهای حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و چهره برخی از ورزشکاران به دست توانمند هنرمند تبریزی خبر داد و گفت: قالی هنری بافته شده در تبریز برای معرفی هر چه بیشتر این هنر به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر فرستاده شد.

 مشکلات واحدهای صنعتی با پشت میزنشینی حل نمی شود

پرنیان با بیان این که با پشت میزنشینی نمی توان مشکلات واحدهای صنعتی را حل کرد، تاکید کرد: علاوه بر بازدیدهای کارشناسی متعدد از روند فعالیت واحدهای صنعتی که به صورت مستمر انجام می شود ستاد رفع موانع تولید نیز به صورت هفتگی برای تسهیل امور فعالان اقتصادی برگزار می شود.

وی اظهار کرد: هیچ مانعی برای فعالیت کسب و کارها در استان مورد پذیرش نیست بنا بر این هیچ دلیلی برای تعطیلی و فعالیت زیر ظرفیت کارخانه ها وجود ندارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که بیش از پنج هزار واحد صنعتی در استان وجود دارد، گفت: در صنعت قطعه سازی به عنوان یک استان پیشتاز و پیشرو هستیم و واحدهای قطعه سازی استان در حال تبدیل به واحدهای دانش بنیان هستند.

پرنیان افزود: با توجه به این که منطقه کجوار به مرکزی برای تولید و صادرات محصولات لوازم خانگی تبدیل شده بنا بر این مشکلات واحدهای تولیدی این منطقه در سفر ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفت و در حال حاضر رفع مشکلات این واحدهای صنعتی جزو برنامه های دولت است.

وی ادامه داد: آذربایجان شرقی با تکمیل زنجیره، تولید خودروهای سواری را افزایش خواهد داد که در این زمینه خط بدنه و رنگ ایران خودروی تبریز جزو برنامه های اجرایی استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: تامین مواد اولیه مناسب برای واحدهای تولیدی استان جزو برنامه های اولویت دار است و در این زمینه اجازه نمی دهیم مشکلی در روند تولید واحدهای صنعتی ایجاد شود.

پرنیان افزود: در استان ۱۱ میز صادراتی تشکیل شده که در حال توسعه این بسترهای تجاری هستیم.

وی اظهار کرد: امیدواریم آذربایجان شرقی با تلاش همه جانبه فعالان اقتتصادی و با وجود پربرکت نماینده ولی فقیه که حامی مردم، تولید و محور وحدت در استان است به قطب اقتصادی کشور تبدیل شود.

پرنیان گفت: وظیفه تمام دستگاه های اجرایی متولی بخش های صنعت و معدن تسهیلگری حوزه تولید است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در پایان افزود: امیدواریم امسال در حوزه دانش بنیان محصولات با کیفیت و رقابت پذیر تولید شود تا در پایان سال، گزارش قابل قبولی به مردم و به ویژه به محضر مقام معظم رهبری از سوی استان ارایه کنیم.

انتهای پیام/