به گزارش قلم پرس از تبریز، زلزله  ۴٫۲ ریشتری بامداد امروز تبریز را لرزاند،  تا صبح ادامه داشت.  این زلزله تا لحظه مخابره خبر ۷ پس لرزه داشته که بیشترین آن ساعت ۷ و ۴۴ دقیقه با چهار ریشتر و کمترین آن ۵ و ۵۳ دقیقه با ۲.۵ ریشتر بوده است.  زمین لرزه ۴.۲ ریشتری […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، زلزله  ۴٫۲ ریشتری بامداد امروز تبریز را لرزاند،  تا صبح ادامه داشت.

 این زلزله تا لحظه مخابره خبر ۷ پس لرزه داشته که بیشترین آن ساعت ۷ و ۴۴ دقیقه با چهار ریشتر و کمترین آن ۵ و ۵۳ دقیقه با ۲.۵ ریشتر بوده است.

 زمین لرزه ۴.۲ ریشتری تبریز در ساعت  ۰۳:۱۳:۵۹ به طول جغرافیایی ۴۶.۲ به عرض جغرافیایی ۳۸.۲۲ و عمق  ۸ کیلومتر اتفاق افتاد. این زمین لرزه در ۱۷ کیلومتری تبریز، ۱۹ کیلومتری صوفیان و ۲۱ کیلومتری سردرود رخ داد.

زلزله در تبریز خسارت جانی نداشت/پنج تیم اورژانس ارزیابی اولیه را انجام دادند

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: به محض وقوع زمین لرزه بامداد امروز سه‌شنبه، تمام نیروهای اورژانس به حالت آماده‌باش کامل درآمدند و پنج تیم مناطق مورد نظر را ارزیابی کردند.

فرزاد رحمانی از آماده‌باش تمام ظرفیت‌های دانشگاه خبر داد و افزود: خوشبختانه تمامی واحدهای دانشگاه در حوزه‌های درمان و بهداشت در آمادگی کامل بوده و مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه هماهنگی‌های لازم را انجام داد.

وی ادامه داد: برنامه.های افزایش ظرفیت بیمارستانی  و پیش‌بیمارستانی و بهداشت و پشتیبانی طبق برنامه‌های از پیش تدوین شده به محض نیاز فعال خواهد شد.

مدیر حوادث دانشگاه خاطرنشان کرد: حفظ خونسردی و آمادگی فردی و رعایت ایمنی غیرسازه‌ای در منزل و محل کار میزان آسیب‌پذیری افراد را به طرز چشمگیری کاهش میدهد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱/س