مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز از ارائه آموزش های شهروندی در زمینه مدیریت اصولی پسماندها در ایام محرم خبر داد. به گزارش قلم پرس، علیرضا اصغری با اشاره به حضور کارشناسان سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز در همایش عاشورائی هیئات مذهبی استان جهت ارائه آموزش های شهروندی در زمینه مدیریت اصولی پسماندها در ایام […]

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز از ارائه آموزش های شهروندی در زمینه مدیریت اصولی پسماندها در ایام محرم خبر داد.

به گزارش قلم پرس، علیرضا اصغری با اشاره به حضور کارشناسان سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز در همایش عاشورائی هیئات مذهبی استان جهت ارائه آموزش های شهروندی در زمینه مدیریت اصولی پسماندها در ایام محرم گفت: ارائه آموزش های شهروندی در زمینه مدیریت اصولی پسماندها در همایش عاشورائی با مشارکت اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی صورت پذیرفت و ما مردم و مسئولان هیات ها را با اصول مدیریت پسماند آشنا کردیم.

اصغری با بیان اینکه ایام محرم فرصت مناسبی جهت آگاه سازی و اطلاع رسانی در رابطه با موضوع ظروف یکبار مصرف و عوارض جبران ناپذیر مصرف این ظروف برای سلامت انسان و محیط زیست است، افزود: می توانیم با ارائه آموزش های شهروندی لازم در این زمینه، مدیریت اصولی پسماندها و حفظ محیط زیست شهری را نهادینه کنیم.

وی افزود: افزایش تولید پسماند در اثر مصرف بیش از حد ظروف یکبار مصرف در سطح شهر از نظر تنظیف شهری از جمله مواردی هستند که باید حتما مورد توجه شهروندان نیز قرار گیرد و  بدون شک مشارکت عزاداران در تمیزی شهر مهم است.

شایان ذکر است طبق تعامل به عمل آمده بین اداره کل تبلیغات اسلامی استان و شورای هیئات مذهبی با سازمان پسماند ارائه آموزش و توزیع اقلام فرهنگی آموزشی در هیئت ها و مساجد سطح شهر در جهت آموزش مدیریت اصولی پسماند در ایام محرم نیز صورت می گیرد.