تا ۲۳ فروردین تعطیلی پایانه‌های مسافربری تبریز  تمدید شد
تا ۲۳ فروردین تعطیلی پایانه‌های مسافربری تبریز  تمدید شد

مدیرعامل پایانه‌های مسافربری شهرداری تبریز اعلام کرد این مراکز مسافربری شامل منطقه شمال غرب و ترمینال بزرگ این شهر تا ۲۳ فروردین جاری تعطیل است و هیچ گونه خدماتی به مسافران بین شهری نخواهند داد.

به گزارش قلم پرس، حسین عادلی سعیدآباد، افزود: اقدامات پایانه‌های مسافربری تبریز بر اساس مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا انجام می‌شود که بر این اساس ترمینال تبریز و شمالغرب تا ۲۳ فروردین ماه هیچ‌گونه خدماتی ارائه نمی‌کنند و به شرکت‌های تعاونی اتوبوس اعلام شده تا صورت‌حساب مالی خود را تا اردیبهشت ماه به تاخیر اندازند.

وی اظهار داشت: در کنار محدودیت‌هایی که در سطح جاده‌ها برای تردد خودروها اعمال می‌شود، تردد کلیه اتوبوس‌های مسافربری از ترمینال شمال غرب و مرکزی تبریز و بالعکس ممنوع است و از شهروندان خواهشمندیم به ترمینال مراجعه نکنند.

عادلی با اشاره به اینکه افرادی خارج از ترمینال های تبریز اقدام به مسافرگیری می‌کنند، این اقدام را غیرمجاز توصیف و اضافه کرد: پلیس راه و اداره کل راهداری آذربایجان شرقی باید از این کار جلوگیری کنند.

وی به انجام اقدامات بهداشتی در داخل ترمینال های تبریز اشاره کرد و افزود: از ۴ اسفند ماه ضدعفونی ترمینال به صورت ۳ بار در شبانه‌ روز انجام می‌شود و نیروهای شبکه بهداشت و هلال احمر نیز در پایانه مسافربری حضور داشته و مسافران ورودی و خروجی را غربالگری می‌کردند.

عادلی ادامه داد: تاکنون هیچ یک از رانندگان مجاز اتوبس‌های بین شهر مسافربری در تبریز مبتلا به کرونا نشده اند و مجموعه ترمینال تبریز سعی دارد بالاترین تدابیر بهداشتی را  رعایت کند تا از شیوع گسترده کرونا در بین مردم جلوگیری شود.

به گفته وی ، پس از ۲۳ فروردین نیز اگر ممنوعیت‌های جدید اعمال شود، هیچ خدماتی به مردم ارائه نخواهد شد.