تاکید روسیه بر تداوم تلاشهای این کشور برای لغو تحریم‌های ایران
تاکید روسیه بر تداوم تلاشهای این کشور برای لغو تحریم‌های ایران

سفیر جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگویی تلفنی با «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه موضوعات مهم دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

به گزارش قلم پرس به نقل از ایسنا، کاظم جلالی در این گفت‌وگو ضمن قدردانی از کمک های روسیه به ایران در مقابله با شیوع کرونا، ابتکار ولادیمیر پوتین  رئیس جمهور فدراسیون روسیه در خصوص تشکیل کریدور سبز را در شرایط وضع تحریم های یکجانبه موثر دانست و مسائل مربوط به طرح را مورد بررسی قرار داد.

 وی همچنین ضمن تاکید بر لزوم ادامه تلاش ها برای لغو تحریم ها در چارچوب فرمت‌های گروه «بیست» و «بریکس»،   تداوم همکاری‌ها برای مقابله با اقدامات یکجانبه  که در راستای تضعیف برجام صورت می گیرند، را حائز اهمیت دانست.

سرگئی ریابکوف نیز ضمن ارائه توضیحاتی در مورد تلاش روسیه برای لغو تحریم های یکجانبه و شکل گیری کمپینی ضد تحریمی توسط برخی کشورهای بزرگ از جمله روسیه و ایران، تاکید کرد که مسکو به اقدامات خود در این زمینه ادامه خواهد داد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه افزود: که کشورش از توسعه همکاری ها در چارچوب فرمت‌های چندجانبه همچون بریکس حمایت کرده و در این راستا تشکیل فرمت‌های جدید همچون «بریکس پلاس» را میسر می داند.

انتهای پیام