به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ریاض المالکی وزیر خارجه دولت تشکیلات خودگردان فلسطین هدف از سفر خود به بغداد را بیان داشت. به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، المالکی در کنفرانس خبری مشترک با «فؤاد حسین» همتای عراقی خود در بغداد گفت: سفر به عراق پس از پایان تجاوز اسرائیل علیه غزه انجام […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ریاض المالکی وزیر خارجه دولت تشکیلات خودگردان فلسطین هدف از سفر خود به بغداد را بیان داشت.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، المالکی در کنفرانس خبری مشترک با «فؤاد حسین» همتای عراقی خود در بغداد گفت: سفر به عراق پس از پایان تجاوز اسرائیل علیه غزه انجام شد که با جان باختن ۲۴۰ فلسطینی بی گناه از جمله ۷۰ کودک همراه بود.

وزیر خارجه دولت تشکیلات خودگردان گفت: ما به بغداد آمدیم تا مواضع آتی را هماهنگ کنیم به خصوص که مسجد الاقصی هر روز مورد هتک حرمت شهرک‌نشینان و نظامیان رژیم اشغالگر قرار می‌گیرد و قدس هم در معرض یهودی‌سازی برای تغییر ماهیت آن است.

المالکی با تاکید بر اینکه نبرد آتی برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل است، گفت: فلسطین از مردم عراق در قدرت و تعصب کمک می‌گیرد و عراق وفادار و حامی فلسطین است.

او با بیان اینکه میزبانی از مهمانان عراقی برای دولت تشکیلات خودگردان مایه افتخار است، گفت: فلسطین هم به عراق وفادار خواهد ماند.

وزیر خارجه عراق هم به نوبه خود گفت: ما بر وحدت و یکپارچگی صفوف فلسطینی‌ها تاکید کردیم و نیاز به یک گفت‌وگوی صریح و شفاف میان خود فلسطینی‌ها داریم، زیرا وحدت فلسطین و تقویت حکومت فلسطین موضوعی ضروری است، به خصوص که ممکن است از پیروزی ملت فلسطین برای تضعیف حکومت فلسطین استفاده شود.

حسین تاکید کرد: ما باید از پیروزی در غزه بهره ببریم و از آن در بعد سیاسی استفاده کنیم و در  این خصوص در ماه‌های آینده جلسه‌ای بین کمیته مشترک عراق و فلسطین در رام الله خواهیم داشت.

انتهای پیام/.