به گزارش شهریار، عباس رنجبر در حاشیه بازدید از منطقه حاشیه‌نشین ترلان دره‌سی به همراه دکتر پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی،  اظهار داشت: طی این دوره از شورای اسلامی شهر تبریز ایده هایی توسط اعضای شورا مطرح شد که در این راستا به این نتیجه رسیدیم نقاط محروم شهر بهترین محل برای […]

به گزارش شهریار، عباس رنجبر در حاشیه بازدید از منطقه حاشیه‌نشین ترلان دره‌سی به همراه دکتر پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی،  اظهار داشت: طی این دوره از شورای اسلامی شهر تبریز ایده هایی توسط اعضای شورا مطرح شد که در این راستا به این نتیجه رسیدیم نقاط محروم شهر بهترین محل برای اجرای ایده‌ها و شعارهای مطرح شده است.

وی افزود: در خصوص تحقق ایده‌های مطرح شده، شهرداری تبریز لایحه‌ای برای ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین در دو حوزه ساماندهی معابر و آسایش و آرامش زندگی مردم منطقه و بحث رفع خطر از اماکن مسکونی طراحی کرده که پس از بررسی و چکش کاری در صحن شورا، در صورت تصویب شدن به اطلاع مردم می‌رسد.

رنجبر ادامه داد: به دنبال آن هستیم به مردم کمک کنیم تا در کنار ساماندهی زندگی، ساختمان‌های خود را بهسازی کرده و از جان مردم رفع خطر شود.

وی با بیان اینکه در سال آینده معابر اصلی و معابر فرعی ترلان دره‌سی ساماندهی و احداث خواهد شد، ادامه داد: قولی که در راستای اجرای طرح بهسازی مساکن مناطق حاشیه نشین داده شده منوط به بررسی و تصویب در شورای شهر تبریز است.

شهردار تبریز ادامه داد: در رابطه با مسکن مناطق حاشیه نشین طی دیدار با معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور، مشکلات مسکن مناطق حاشیه نشین و امکان بهره مندی از وام نهضت ملی مسکن در این مناطق را مطرح کردیم و قول‌های مساعدی داده شد.

رنجبر در خصوص اجرای طرح‌های بهداشتی  و درمانی در مناطق حاشیه نشین تبریز گفت: در رابطه با برخی طرح های مراکز بهداشتی و درمانی و بهسازی شهری، دکتر پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز در کنار شهرداری تبریز هستند و طرح هایی در راستای خدمات رسانی به مناطق حاشیه نشین ارائه شده است.