بسته شدن پرونده لیگ بدون انتخاب قهرمان، بهترین تصمیم است
بسته شدن پرونده لیگ بدون انتخاب قهرمان، بهترین تصمیم است

دروازه‌بان ملی‌پوش تراکتور گفت: ما پشت سلامت مردم کشورمان ایستاده‌ایم و هیچ‌کس پشت کرونا قایم نشده است.

به گزارش قلم پرس، رشید مظاهری در خصوص وضعیت تمریناتش در این روزها، اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا و برای این‌که اعضای خانواده‌ام را در معرض خطر قرار ندهم، امسال در تعطیلات عید نوروز به گچساران سفر نکردم و در تبریز حضور دارم و بر اساس برنامه‌ی دقیق، تمریناتم را به همراه همسرم انجام می‌دهم و گاهاً دو جلسه در طول روز تمرین می‌کنم و فشار کافی روی بدنم می‌آورم.

وی با بیان این‌که نهایت تلاشم را برای حفظ آمادگی بدنی انجام می‌دهم، خاطرنشان کرد: البته این نکته را نباید فراموش کنیم که هیچ تمرینی، نمی‌تواند جایگزین تمرینات گروهی در زمین چمن و زیر نظر سرمربی باشد.

مظاهری ضمن توصیه به مردم برای در خانه ماندن، تأکید کرد: هرگونه صحبت در خصوص کرونا، تکراری شده است. من از مردم می‌خواهم که خودشان به فکر سلامتی‌شان باشند و در خانه بمانند. روزانه خبرهای مختلفی می‌خوانم و می‌دانم که عده‌ای برای کسب روزی خانواد‌ه‌شان، مجبور به کار کردن در این شرایط هستند؛ چرا که کمک زیادی به معیشت آنان نمی‌شود. من از آن عده هم می‌خواهم که نکات بهداشتی را با حساسیت ویژه رعایت کنند.

وی در رابطه با نظرش برای ادامه مسابقات لیگ نوزدهم، گفت: نظرات عجیب و پافشاری چند تیم برای ادامه‌ی مسابقات مهم نیست؛ چرا که سلامتی مردم و ورزشکاران از همه چیز با ارزش‌تر بوده و بسته شدن پرونده لیگ نوزدهم بدون انتخاب قهرمان، بهترین تصمیم ممکن در شرایط کنونی است. همچنین چهار تیم اول لیگ‌ برتر نیز راهی لیگ قهرمانان آسیا شوند.

این دروازه‌بان ملی‌پوش تراکتور خاطرنشان کرد: ما پشت سلامت مردم کشورمان ایستاده‌ایم و هیچ‌کس پشت کرونا قایم نشده است. این آمادگی را هم داریم که در صورت پایان قطعی کرونا و بازگشت کشورمان به شرایط کاملاً عادی، لیگ را ادامه داده و اختلاف امتیاز با صدر جدول را جبران کنیم.

وی یادآور شد: زمان صعود تراکتور به لیگ برتر، این تیم اختلاف ۱۳ امتیازی با صدر جدول را جبران کرد. مطمئن باشید که رسیدن به صدر جدول، دور از دسترس نیست؛ ولی در دنیا هیچ چیز به اندازه سلامت ورزشکاران و تماشاگران حائز اهمیت نبوده و کسانی که برای پیگیری مسابقات در این شرایط و یا اعطای جام قهرمانی پافشاری می‌کنند؛ خودخواه هستند و اصلاً صلاحیت حرف‌زدن هم ندارند.

مظاهری تأکید کرد: دلتنگ فوتبال و حضور هودارانمان در ورزشگاه‌ها هستم؛ اما بار دیگر تأکید می‌کنم که خواسته‌های شخصی مهم نیست و تمام فکر و ذکرمان باید معطوف به حفظ سلامت مردم کشورمان باشد.