برخوردسلیقه‌ای با طرح عظیم مقبره‌الشعرا !/ مجموعه مقبره‌الشعرا را تا حد یک پارک محله ای پایین نیاوریم
برخوردسلیقه‌ای با طرح عظیم مقبره‌الشعرا !/ مجموعه مقبره‌الشعرا را تا حد یک پارک محله ای پایین نیاوریم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه نباید با طرح عظیم مقبره‌الشعرا سلیقه‌ای برخورد شود، گفت: مساله اول مقبره‌الشعرا بودجه نیست بلکه تدبیر اساسی و نتیجه‌بخش است. به گزارش قلم پرس،از تبریز،سیدقاسم ناظمی امروز در نشست مشترک با شهردار تبریز و فرماندار تبریز در مقبره الشعرا تبریز اظهار کرد: با مقبره‌الشعرا تبریز به […]مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه نباید با طرح عظیم مقبره‌الشعرا سلیقه‌ای برخورد شود، گفت: مساله اول مقبره‌الشعرا بودجه نیست بلکه تدبیر اساسی و نتیجه‌بخش است.

به گزارش قلم پرس،از تبریز،سیدقاسم ناظمی امروز در نشست مشترک با شهردار تبریز و فرماندار تبریز در مقبره الشعرا تبریز اظهار کرد: با مقبره‌الشعرا تبریز به عنوان مجموعه یادمانی ارزشمند برخورد شود.

وی با اشاره به جایگاه برجسته مقبره الشعرا در تاریخ ایران ، اظهار داشت: مجموعه مقبره‌الشعرا افتخار تبریز و آذربایجان است و باید مثل حافظیه، طوس و نیشابور مدیریت شود و آن را تا حد یک پارک محله ای پایین نیاوریم.

ناظمی افزود: موضوع مقبره‌الشعرا در طی دوره‌های مختلف به شدت پیچیده شده است و باید هیات امنای نهادهای مرتبط برای ارائه راهکارهای لازم و طرح‌های راهبردی تشکیل شود.

ناظمی تاکید کرد: نباید با طرح عظیم مقبره‌الشعرا سلیقه‌ای برخورد شود بلکه با تصمیم هیات امنا و فازبندی براساس منابع موجود بازسازی این مجموعه فخیم آغاز شود.

وی تصریح کرد: باید متناسب با فضا و براساس معماری طراحی شده طرح مقبره‌الشعرا اجرا شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: مساله اول مقبره‌الشعرا بودجه نیست بلکه تدبیر اساسی و نتیجه‌بخش است.

وی افزود: امیدواریم  با توجه به سابقه معرفی مقبره‌الشعرا به ریاست محترم جمهوری در آخرین سفر ایشان، در سفری که در روزهای آتی به آذربایجان‌شرقی خواهند داشت مقبره‌الشعرا در سطح ملی مورد توجه قرار گیرد.

ناظمی همچنین از پیگیری طرح مقبره‌الشعرا از نهادهای بالادستی توسط  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: امیدواریم اولین مقصد گردشگری داخلی و خارجی در استان به بهترین نحو بازسازی و از وضعیت موجود رها شود.

انتهای پیام/