به گزارش قلم پرس از تبریز، انتخابات شوراها که از ساعت ۷ صبح همزمان با سراسر کشور در تبریز نیز آغاز شد اما انتخابات شورا در این شهر با مشکلاتی مواجه شد و صندوق های الکترونیکی قادر به کار نبودند و در بیشتر مناطق در دو ساعت اولیه تنها برگ انتخابات ریاست جمهوری به مردم […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، انتخابات شوراها که از ساعت ۷ صبح همزمان با سراسر کشور در تبریز نیز آغاز شد اما انتخابات شورا در این شهر با مشکلاتی مواجه شد و صندوق های الکترونیکی قادر به کار نبودند و در بیشتر مناطق در دو ساعت اولیه تنها برگ انتخابات ریاست جمهوری به مردم داده می‌شد.

فرماندار شهرستان تبریز نیز در این رابطه با عذرخواهی از مردم گفت: به دلیل تاخیر در ارسال کارت های احراز هویت روند برگزاری انتخابات با تاخیر انجام می گیرد.

وی اظهار امیدواری کرده بودکه این مشکل تا یک ساعت آینده به کلی حل شود اما با وجود گذشت ۶ ساعت از انتخابات شوراها در شهر تبریز در برخی نقاط مشکل صندوق‌های الکترونیکی حل نشده و  رای گیری را به صورت دستی انجام می‌‌شود.

آل هاشم: مسئولان باید قدردان مردم باشند/ صندوق‌های الکترونیکی شورای شهر با مشکل مواجه هستند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: مردم بار دیگر با حضور خود در پای صندوق های رای نشان دادند پشتیبان نظام اسلامی هستند و مسئولان باید قدردان این مردم باشند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم صبح امروز در مسجد رادمردان بعد از انداختن رأی خود به صندوق در جمع خبرنگاران اظهار کرد: من لازم می‌دانم مراتب گله‌مندی خود و مردم را از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات اعلام کنم چرا که مردم را دچار مشکل کرده اند و اکثر صندوق های الکترونیکی شورای شهر با مشکل مواجه شده با آقای استاندار صحبت کردم و به وزیر کشور نیز پیام فرستادم.

بهروز مهدوی  فرماندار تبریز دقایقی پیش با اشاره به این‌که مشکلاتی در برخی شعب اخذ رای در سطح شهر رخ داده است، گفت: برای حل این مشکل امکان رای دادن به صورت دستی فراهم شده و مردم هیچ دغدغه‌ای در این خصوص نداشته باشند؛ چراکه هم آراء دستی و هم آراء الکترونیکی در پایان انتخابات محاسبه خواهد شد.

وی اظهار کرد: به دلیل تاخیر در ارسال کارت‌های الکترونیکی از تهران به تبریز و طولانی بودن پیکر بندی، مشکلاتی در رای گیری الکترونیکی در برخی شعب تبریز رخ داد؛ اما تحت هیچ شرایطی انتخابات متوقف نخواهد شد و تا رفع مشکل از تعرفه‌های دستی برای رای گیری استفاده می‌شود.

مهدوی با بیان این‌که پیش بینی‌های لازم برای هر شرایطی انجام شده است، ادامه داد: این موضوع پیش بینی شده بود که در صورت مواجهه با مشکلاتی در روند اخذ رای به صورت اکترونیکی، تمام شعبات اخذ به صورت دستی به رای گیری ادامه دهند.

گزارش خبرنگاران فارس حاکی است، در بیشتر شعب در مناطق بهار، راه آهن و برخی مناطق تبریز آرا همچنان به صورت دستی انجام می شود.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱