باید FATF  و CFT را بپذیریم / وجود تصمیماتی فوق قانون مانعی بزرگ برای سرمایه گذاران است
باید FATF  و CFT را بپذیریم / وجود تصمیماتی فوق قانون مانعی بزرگ برای سرمایه گذاران است

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: در صورتی که FATF  و CFT را بپذیریم و استاندارد کشور را با بانک های دنیا مطابق کنیم، می توانیم به حضور سرمایه گذار خارجی امیدوار باشیم. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، شهاب الدین بی مقدار با تاکید بر […]

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: در صورتی که FATF  و CFT را بپذیریم و استاندارد کشور را با بانک های دنیا مطابق کنیم، می توانیم به حضور سرمایه گذار خارجی امیدوار باشیم.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، شهاب الدین بی مقدار با تاکید بر اینکه تنها در صورت شفاف سازی، زمینه جذب سرمایه ها در کشور فراهم می شود، خاطرنشان کرد: برای سرمایه گذاری خارجی ایجاد بستر مناسب لازم است و در این راستا پول از همه عوامل مهم تر است.

باید FATF  و CFT را بپذیریم

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: باید بپذیریم که به دلایل مختلف در زمینه جذب سرمایه ها موفق نبوده ایم. در صورتی که  FATF و CFT را بپذیریم و استاندارد کشور را با بانک های دنیا مطابق کنیم می توانیم زمینه جلب اعتماد سرمایه گذار خارجی را فراهم کنیم.

تصمیماتی که فوق قانون گرفته می شود

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تصمیماتی که فوق قانون در کشور گرفته می شود، را یکی از آفت های سرمایه گذاری دانست که باعث می شود سرمایه گذار اطمینان لازم را به کشور و قوانینش نداشته باشد و از سرمایه گذاری صرف نظر کند.

بی تاثیر بودن مشوق های سرمایه گذاری

بی مقدار اعطای مشوق هایی برای جلب سرمایه گذاران خارجی را چندان موثر ندانست و افزود: مشوق های سرمایه گذاری را همه کشورها دارند. برای مثال روند دریافت اجازه اقامت برای فرد صاحب سرمایه در ایران ۶ ماه به طول می انجامد؛ ولی اگر همین فرد به کشور گرجستان برود ظرف سه روز مجوز اقامت دریافت می کند و علاوه بر این، زمین و وام با درصد پایین و سایر امکانات در اختیارش قرار می گیرد.

لزوم برخورداری از قوانین محکم در کشور

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، شرایط فعالیت اقتصادی در ایران را مشکل توصیف کرد و گفت: در واقع ما در ایران مشوقی نداریم و تا مشکلاتی که ذکر کردم را رفع نکنیم و تا سرمایه گذار خارجی مطمئن نشود که در کشور قوانین محکمی داریم که با برگزاری یک نشست لغو نمی شود، در این زمینه به موفقیت نمی رسیم./