بازگشت زمین‌های ۷ هزار میلیاردی به بیت‌المال /اجازه فعالیت مدیر دو تابعیتی را نمی‌دهیم
بازگشت زمین‌های ۷ هزار میلیاردی به بیت‌المال /اجازه فعالیت مدیر دو تابعیتی را نمی‌دهیم

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، در نشستی با اصحاب رسانه در آذربایجان شرقی به مناسبت فرارسیدن هفته سربازان گمنام امام زمان (عج)، اظهار داشت:  در سال ۹۹ با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) ۴۱ هکتار از اراضی شهرک خاوران  تبریز  به ارزش ۷ هزار میلیارد تومان از دست زمین‌خواران خارج  و  به دولت بازگشت. […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، در نشستی با اصحاب رسانه در آذربایجان شرقی به مناسبت فرارسیدن هفته سربازان گمنام امام زمان (عج)، اظهار داشت:  در سال ۹۹ با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) ۴۱ هکتار از اراضی شهرک خاوران  تبریز  به ارزش ۷ هزار میلیارد تومان از دست زمین‌خواران خارج  و  به دولت بازگشت.

اجازه فعالیت مدیر دو تابعیتی را نمی دهیم

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی براینکه آیا در استان آذربایجان شرقی مدیر دو تابعیتی داریم یا نه، اظهار داشت:  اجازه نمی دهیم  مدیر دو تابعیتی در استان سمت بگیرد و اخیرا یکی از مشاوران یکی از مدیران دو تابعیتی بود که برکنار شد.مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی تصریح کرد: اجازه فعالیت مدیر دوتابعیتی در استان را نمی دهیم.

 

نیاز امروز کشور سلامت اقتصادی است

وی با بیان اینکه نیاز امروز کشور سلامت اقتصادی است، گفت: وزارت اطلاعات در خط مقدم مبارزه با مفاسد اقتصادی همچون؛ قاچاق کالا، رانت‌خواری، فرار مالیاتی و احتکار کالا ایستاده است.

وی خاطرنشان کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، نظام متعلق به همه مردم و برای همه مردم است؛ از جمله وزارت اطلاعات متعلق به مردم است و برای آنها و در خدمت مردم است.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای پرسنل وزارت اطلاعات مایه افتخار و سربلندی است که امام راحل و معمار عظیم الشان انقلاب اسلامی مدال پر افتخار سربازی گمنام به مجموعه وزارت را اعطا نموده‌اند و مقام معظم رهبری نیز در این ارتباط فرموده‌اند که این مدال باعث افتخار شما عزیزان است.

وی ادامه داد: امروز امنیت موجود جامعه مایه افتخار مردم و مایه شکست دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. در یک سال گذشته ایادی استکبار با محوریت سرویس‌های اطلاعاتی تمام توان خود را در قالب مثلث شوم صهیونیست‌ها، آمریکا، غرب و عربستان تلاش کردند تا ناامنی در جامعه اسلامی را عملی کنند و در این راستا با استفاده از ظرفیت تمامی گروهک‌های معاند و معارض جهت خدشه دار نمودن امنیت ایران اسلامی تلاش نمودند اما با مجاهدت و فداکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان و نیز همراهی و تلاش شورای تأمین استان و اعضای جامعه اطلاعاتی و هوشیاری آحاد مردم فهیم استان تمام این توطئه‌ها نقش بر آب شد.

مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان شرقی افزود: امروز دشمنان این مرز و بوم به شدت از شکست نقشه‌های شوم خود عصبانی و خشمگین هستند و مایه افتخار است که در سایه تلاش شبانه‌روزی و دلسوزی و اندیشه‌های خالص و پاک سربازان گمنام امام زمان و با الطاف الهی و عنایات حضرت ولی عصر عجل الله این امنیت و آرامش را تقدیم مردم می‌کنیم و این افتخار و سربلندی برای ما است.

وی گفت: بهترین پاداش برای ما ابتدا حفظ آرامش و تأمین امنیت جامعه خصوصاً آرامش روانی آحاد مردم و رضایت پروردگار متعال است و ما به فرموده رهبر فرزانه انقلاب فقط و فقط در جهت الهی قدم برداشته که رضایت حضرت بقیه الله الاعظم و رهبر معظم انقلاب نیز در همین مسیر است.

مدیرکل اطلاعات استان ادامه داد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند همواره شما سربازان‌گمنام را دعا می‌کنم، شما سربازان گمنام به معنای واقعی کلمه مصداق مؤمن هستید. بالاتر از این پاداش و سربلندی و افتخاری برای یک سرباز متصور نیست و این برای ما کافی است که به طور مدام مقام معظم رهبری برای ما سربازان گمنام دعا فرمایند و همین انگیزه سبب شده که پرسنل خدوم وزارت اطلاعات در خدمت به خلق خدا سر از پا نمی‌شناسند.

وی در ادامه به برخی اقدامات و فعالیت‌های اداره کل اطلاعات استان در طول سال گذشته  اشاره و اظهار داشت: سرویس‌های اطلاعاتی حریف اقدامات و تلاش‌های پیچیده و گسترده‌ای در حوزه جاسوسی در دستور کار داشته و دارند و اداره کل اطلاعات استان در قالب موارد و پرونده‌های مختلف این اقدامات را رصد و خنثی نموده و مورد برخورد قرار داده است.

مدیرکل اطلاعات استان ابراز داشت: مجموعه تلاش‌ها و اقدامات گروهک‌های ضد انقلاب برای همگرایی و اتحاد و ضربه زدن به نظام اسلامی و خدشه‌دار کردن امنیت جمهوری اسلامی بوده که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان در مجموعه شورای تامین و جامعه اطلاعاتی استان نقش بر آب شده و به شکر خدا علی رغم تحرکات گسترده و تلاش موذیانه موفق به بحران آفرینی در استان آذربایجان شرقی نشده‌اند.

وی گفت: در حوزه مدیریت و اقدامات جنگ نرم، رصد و شناسایی و توجیه و ارشاد در سایت‌ها و گروه‌ها در فضای مجازی از مأموریت‌های اصلی اداره کل بوده و در راستای خنثی سازی عملیات روانی تخریبی دشمن اقدامات مستمر و تأثیرگذاری در طول سال گذشته انجام یافته است.

مدیرکل اطلاعات استان ادامه داد: این تلاش‌ها عمدتاً در فاز شناسایی موانع تولید و رفع مشکلات حوزه‌های مختلف اقتصادی با برگزاری کمیته‌های اقدام خصوصاً در نیمه دوم سال ۹۹ با برگزاری ده ها کمیته جداگانه در حوزه‌های مختلف و پیگیری سالم‌سازی محیط‌های اداری با برگزاری کمیته‌های پایش دنبال شده است.

وی افزود: اهمیت این اقدامات در حوزه پایش شامل مواردی نظیر مدیریت توزیع نهاده‌های دامی در استان، پایش جلوگیری از انحراف مدیریت مصرف مواد اولیه در حوزه پتروشیمی و فولاد، زمین خواری و جلوگیری از تضییع اراضی ملی، شناسایی و کشف هزاران ماینر غیرمجاز، کشف و جلوگیری از سرقت گاز و … است.

وی ادامه داد: شایسته است از حمایت‌ها و تدابیر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، تعامل و همراهی استاندار، همکاری و همراهی ریاست دادگستری استان، دادستان و همچنین همدلی و همکاری و انسجام اعضای شورای تأمین و جامعه اطلاعاتی استان تشکر و قدردانی کنم. امیدواریم این همدلی و انسجام در سال ۱۴۰۰ گسترده‌تر و بیش از پیش جلوه‌گر شود.

ضرورت تشکیل کمیته سلامت اداری در سازمان‌ها

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی  گفت: کمیته سلامت اداری طبق قانون باید در سازمان ها تشکیل شود.

وی از برخی میزهای خدمت در ادارات و سازمان ها انتقاد کرد و افزود: برخی میز خدمت ها کارکرد اصلی خود را از دست داده اند و باید میز خدمت واقعی در ادارات تشکیل شود.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: باید در ادارات و سازمان ها به معنای واقعی به مسئله تکریم  ارباب رجوع توجه شود و سازمانها باید به خواست مردم توجه کنند.

وی نیاز امروز ادارات و سازمان ها را مدیران جهادی اعلام کرد و گفت:مدیر باید مشکل جامعه را مشکل خود بداند.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی مشارکت حداکثری در انتخابات را خواست نظام و عدم مشارکت را خواست دشمن دانست.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱