بازداشت ۱۷ نفر به جرم قاچاق انسان در مرز ایران با ترکیه+ عکس
بازداشت ۱۷ نفر به جرم قاچاق انسان در مرز ایران با ترکیه+ عکس

ماموران گمرک بازرگان با هوشیاری و رصد محموله‌های ورودی و خروجی در طی هفت عملیات موفق به کشف و شناسایی ۱۷ مورد قاچاق انسان شدند. به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی گمرک، با هوشیاری و رصد ماموران گمرک بازرگان۱۷ مورد قاچاق انسان طی چند عملیات جداگانه در روزهای اخیر شناسایی و کشف […]

ماموران گمرک بازرگان با هوشیاری و رصد محموله‌های ورودی و خروجی در طی هفت عملیات موفق به کشف و شناسایی ۱۷ مورد قاچاق انسان شدند.

به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی گمرک، با هوشیاری و رصد ماموران گمرک بازرگان۱۷ مورد قاچاق انسان طی چند عملیات جداگانه در روزهای اخیر شناسایی و کشف شد و به‌ این ترتیب کشفیات قاچاق انسان از ابتدای سال‌جاری تا کنون به ۱۹۶ تن رسید.

بر اساس این گزارش ماموران گمرک در یک عملیات با رصد یک محموله صادراتی به مقصد ترکیه پس از مشکوک شدن به کامیون با استفاده از دستگاه ایکس ری به بازرسی محموله اقدام کردند و متوجه مخفی شدن چند نفر در بار این کامیون شدند.

بر اساس این گزارش ماموران گمرک بازرگان در یک عملیات با رصد یک کامیون به مقصد ترکیه و پس از تطبیق اطلاعات محموله به آن مشکوک شدند و با استفاده از دستگاه ایکس ری محموله را که بار آن روده گاوی بود، اسکن کرده و به بازرسی آن اقدام کردند.

ماموران این گمرک موفق شدند در این عملیات سه نفر را که در میان بار، در کامیون مخفی شده بودند، شناسایی کنند. این افراد تبعه یکی از کشورهای همسایه بودند.

ماموران گمرک بازرگان هم چنین در یک عملیات دیگر با رصد یک محموله ترانزیتی از مبدا ازبکستان موفق به کشف قاچاق سه انسان شدند که با مخفی شدن در میان کامیون قصد داشتند از مرز ایران خارج شوند، این کامیون حامل پوست گاو به مقصد ترکیه بود.

ماموران همچنین در عملیات دیگری با هوشیاری کامل و رصد محوطه خروجی و کنترل دقیق محل خروج کامیون‌ها متوجه چندین نفر شدند که با پنهان شدن در لا‌به‌لای تریلی‌های خروجی قصد داشتند غیرقانونی از کشور خارج شوند. این پنج نفر  نیز تبعه یکی از کشورهای همسایه بودند که در این عملیات دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش ماموران گمرک بازرگان همچنین در عملیات مشابه دیگری یک فرد ایرانی را شناسایی و دستگیر کردند که با پنهان شدن در لا‌به‌لای تریلی‌های خروجی قصد داشت از کشور خارج شود.

ماموران گمرک بازرگان همچنین در یک عملیات دیگر با کمک تجهیزات گمرکی و دستگاه ایکس ری موفق به کشف و شناسایی دو مورد قاچاق انسان شدند. این دو نفر که تبعه یکی از کشورهای همسایه هستند با مخفی شدن در بار کشمش یک کامیون به مقصد ترکیه قصد خروج از کشور را داشتند.

بر اساس این گزارش ماموران این گمرک همچنین در بار یک دستگاه تریلر خروجی به مقصد ترکیه  با محموله شیشه موفق به کشف یک مورد قاچاق انسان نیز شدند. این فرد که تبعه پاکستان است، قصد داشت به صورت غیر مجاز از ایران خارج شود.

آخرین عملیات کشف ماموران توانمند گمرک بازرگان در روزهای اخیر کشف دو مورد قاچاق انسان در یک کامیون خروجی به مقصد ترکیه بود. این دو نفر که تبعه ایران هستند با مخفی شدن در یک محموله سنگ معدن قصد خروج از مرز را داشتند که با هوشیاری و رصد ماموران گمرک شناسایی و دستگیر شدند. تمام این افراد پس از دستگیری از سوی گمرک ایران به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

بر اساس آخرین آمارها از کشفیات قاچاق انسان در مرزهای گمرکی، کشفیات قاچاق انسان از ابتدای سال‌جاری تا کنون به ۱۹۷ نفر رسیده است. گمرک بازرگان یکی از گمرکات پیشتاز کشور در کشفیات قاچاق انسان است.