به گزارش قلم پرس از تبریز،  علیرضا منادی سفیدان با اشاره به بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان در صحن مجلس، اظهار کرد: این طرح یکی از بسترهای مهم ایجاد اشتغال در شرکت‌های دانش بنیان است. نماینده مردم تبریز، اسکو، آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه مجلس یازدهم افتخارات زیادی در این مدت […]

به گزارش قلم پرس از تبریز،  علیرضا منادی سفیدان با اشاره به بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان در صحن مجلس، اظهار کرد: این طرح یکی از بسترهای مهم ایجاد اشتغال در شرکت‌های دانش بنیان است.

نماینده مردم تبریز، اسکو، آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه مجلس یازدهم افتخارات زیادی در این مدت کسب کرده که از همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه‌‎های وزارت علوم تا رتبه بندی معلمان را شامل می‌‎شود، افزود: تصویب قانون طرح جهش تولید دانش بنیان و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان نیز می‌تواند به یکی دیگر از افتخارات این مجلس بدل شود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: در سال گذشته ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از محل فروش محصولات ۶ هزار و ۳۰۰ شرکت دانش بنیان آورده نصیب شرکت دانش بنیان شده و برای ۴۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه توسعه شرکت‌های دانش بنیان با تصویب این قانون محقق می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر تعداد شرکت‌های دانش بنیان در کشور ۶۳۰۰ عدد بوده و پیش بینی ما این است در صورت تصویب این قانون و اجرای دقیق آن، تعداد شرکت‌های دانش بنیان به بیش از ۱۰۰ هزار عدد می‌رسد.

منادی با تأکید بر اینکه با تصویب این قانون مجلس یازدهم زمینه ایجاد اشتغال و حمایت از نخبگان را فراهم می‌‎کند، گفت: امروز دانش و علم یکی از صحنه‌‎های مهم رقابت و هدف دشمن است که کشوری که شرکت‌های دانش بنیان در آن فعال باشند، می‌تواند با دشمنان مقابله کند.

انتهای پیام/