ایجاد نمایشگاه دائمی فرش هریس ضروری است / ضرورت تسریع در بزرگراه تبریز- باکو
ایجاد نمایشگاه دائمی فرش هریس ضروری است / ضرورت تسریع در بزرگراه تبریز- باکو

نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ایجاد نمایشگاه دائمی فرش هریس، در این شهرستان تأکید کرد. به گزارش قلم پرس،از هریس، احمد محرم زاده نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در نشستی با فرحناز رافع رئیس مرکز ملی فرش ایران؛ بر […]نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ایجاد نمایشگاه دائمی فرش هریس، در این شهرستان تأکید کرد.

به گزارش قلم پرس،از هریس، احمد محرم زاده نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در نشستی با فرحناز رافع رئیس مرکز ملی فرش ایران؛ بر ضرورت ایجاد نمایشگاه دایمی فرش هریس، در این شهرستان تأکید کرد.

وی ایجاد کارگاه های قالیبافی متمرکز برای احیای صنعت فرش هریس را امری مهم دانست و گفت: در این زمینه می توان از پتانسیل های مراکز دانشگاهی، احیا دانشکده فرش و استفاده از تجربیات قالیبافان برای آموزش در این مراکز بهره برد.

وی خواستار ایجاد اتحادیه صنفی تولیدکنندگان فرش هریس در این شهرستان شد و گفت: برای رونق فرش هریس می توان با ایجاد اتحادیه صنفی، مستقیما فرش را از تولیدکننده و بافنده به دست مصرف کننده بدون واسطه و با نازل‌ترین قیمت رساند.

 نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اتمام بزرگراه تبریز-اهر و متعاقب آن احداث بزرگراه تبریز- باکو می توان با ایجاد نمایشگاه دائمی فرش از ظرفیت صنعت گردشگری برای توسعه فرش هریس بهره برد.

در پایان این نشست که به منظور بررسی راهکارهای برون رفت از رکود صادرات فرش هریس برگزار شد، با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران، از دانشکده فرش هریس و کارگاه رنگرزی سنتی و گیاهی در روستای ترکایش بازدید شد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۳