اوکراین تحریم های ایران را در چارچوب مصوبات شورای امنیت لغو کرد
اوکراین تحریم های ایران را در چارچوب مصوبات شورای امنیت لغو کرد

به گزارش قلم پرس به نقل از ایرنا، پترو پوروشنکو رییس جمهوری اوکراین با صدور دستوری تحریم ها علیه ایران را در چارچوب اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل لغو کرد. آژانس خبری فدرال روسیه روز پنجشنبه ضمن اعلام این خبر، افزود: بر اساس تصمیم رییس جمهوری اوکراین، از این پس امکان فروش کالا هایی […]

به گزارش قلم پرس به نقل از ایرنا، پترو پوروشنکو رییس جمهوری اوکراین با صدور دستوری تحریم ها علیه ایران را در چارچوب اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل لغو کرد.

آژانس خبری فدرال روسیه روز پنجشنبه ضمن اعلام این خبر، افزود: بر اساس تصمیم رییس جمهوری اوکراین، از این پس امکان فروش کالا هایی که پیش از این تحریم شده بود با دریافت مجوز شورای منیت سازمان ملل انجام به ایران ممکن است.
بنا به این گزارش، براساس تصمیم رییس جمهوری اوکراین در چارچوب پیوستن به قطعنامه شورای امنیت، صادرات کالاهای دوگانه به ایران نیز در همین چارچوب و پس از ارجاع موضوع به این شورا و دریافت مجوز ممکن است.
دراین گزارش آمده است: این اصول معاملاتی تولیدات یا تجهیزاتی را که به آب سنگین و فرآوری آن نیز مربوط می شود، نیز در بر می گیرد.