به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های غربی از تظاهرات بزرگ مخالفان رژیم صهیونیستی در شیکاگو و به اهتزار در آمدن پرچم فلسطین در این شهر آمریکایی خبر دادند. رسانه آمریکایی «فاکس ۳۲ شیکاگو» گزارشی درباره تجمع بزرگ روز جمعه در شیکاگو در حمایت از فلسطینیان منتشر کرد.     طبق این گزارش، طرفداران فلسطین […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های غربی از تظاهرات بزرگ مخالفان رژیم صهیونیستی در شیکاگو و به اهتزار در آمدن پرچم فلسطین در این شهر آمریکایی خبر دادند.

رسانه آمریکایی «فاکس ۳۲ شیکاگو» گزارشی درباره تجمع بزرگ روز جمعه در شیکاگو در حمایت از فلسطینیان منتشر کرد.

 

 

طبق این گزارش، طرفداران فلسطین در تظاهرات خودشان در حومه شیکاگو، ضمن سر دادن شعارهایی در حمایت از فلسطینیان علیه تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی در جنگ ۱۲ روزه غزه موضعگیری کردند.

معترضان در شیکاگو، پرچم‌های فلسطین را به اهتزار در آوردند و در این شهر آمریکایی از کنگره این کشور خواستند علیه رژیم صهیونیستی اقدام کند. آنها همچنین خواستار پایان دادن به کمک‌های نظامی واشنگتن به تل‌آویو شدند.

 

بنا بر گزارش رسانه‌های آمریکایی،  «ائتلاف شیکاگو برای عدالت در فلسطین» برنامه‌ریزی و برگزاری این تظاهرات حمایتی از مردم فلسطین را بر عهده داشت.

جنگ ۱۲ روزه رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

 

 

در این جنگ که تا بامداد روز جمعه (دیروز) در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

شامگاه روز پنجشنبه،‌ پس از گزارش برخی منابع خبری درباره احتمال آتش‌بس، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی رسما با توقف درگیری‌ها و آتش‌بس با میانجیگری مصر موافقت کرد.

 

گروه‌های مقاومت فلسطین نیز ساعتی بعد در بیانیه‌هایی جداگانه تأکید کردند که تا زمان پایبندی تل‌آویو به آتش‌بس به آن متعهد خواهند بود.

وزارت بهداشت غزه شامگاه جمعه خبر داد که شمار شهدای تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه به ۲۴۸ نفر افزایش یافته است. از این تعداد ۶۶ نفر کودک و ۳۹ نفر نیز زن بوده‌اند و شمار مجروحان این جنگ نیز به حدود ۲ هزار نفر رسیده است (جزئیات بیشتر).

 

 

انتهای پیام/م