انهدام ۱۹۷ باند سرقت و دستگیری ۴۲۰۰ سارق در آذربایجان‌شرقی
انهدام ۱۹۷ باند سرقت و دستگیری ۴۲۰۰ سارق در آذربایجان‌شرقی

جانشین فرمانده انتظامی استان از کاهش ۵ درصدی مجموع سرقت ها در سال جاری خبر داد و گفت: این توفیق در سایه تشدید برنامه های پیشگیرانه در قالب قرارگاه مبارزه با سرقت استان به دست آمده است به گزارش قلم پرس به ننقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ” علی محمدی” در تشریح جزئیات این […]

جانشین فرمانده انتظامی استان از کاهش ۵ درصدی مجموع سرقت ها در سال جاری خبر داد و گفت: این توفیق در سایه تشدید برنامه های پیشگیرانه در قالب قرارگاه مبارزه با سرقت استان به دست آمده است

به گزارش قلم پرس به ننقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ” علی محمدی” در تشریح جزئیات این خبر، اظهارداشت: موضوع سرقت و کاهش آن از مطالبات به حق مردم و البته از دغدغه های مهم پلیس استان در راستای ارتقای امنیت عمومی به شمار می رود.

این مسئول انتظامی با بیان این که برای کاهش جرم و پیشگیری از آن، آحاد مردم و تمام دستگاه ها، سهم و نقش دارند، تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت در بدنه نیروی انتظامی در استان و شهرستان ها را از برنامه های مهم و البته ثاتیرگذار پلیس در این مسیر عنوان کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: اجرای برنامه ها و فعالیت های پیشگیرانه در سال جاری کاهش انواع گوناگون سرقت را در سطح استان به همراه داشته و در مجموع، در کل سرقت ها ۵ درصد کاهش داشتیم.

سرهنگ محمدی با اعلام کاهش ۵ درصدی مجموع سرقت ها، از ابتدای سال تا پایان آذر ماه خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این مدت سرقت مسلحانه در استان رخ نداده و سرقت به عنف نیز ۲۸ درصد کاهش یافته است.

وی همچنین در کنار کاهش مجموع سرقت ها، از افزایش  ۸۵ درصدی میزان کشف به وقوع سرقت ها در این مدت خبر داد و گفت: در سال جاری ۱۹۷ باند سرقت متلاشی و تعداد ۴ هزار و ۲۰۰ نفر به دلیل ارتکاب سرقت شناسایی و دستگیر  شده اند.

جانشین فرمانده انتظامی استان در پایان با تاکید بر تداوم و تشدید اقدامات پلیس استان در حوزه پیشگیری از جرایم به ویژه سرقت، تقویت همکاری دیگر نهادها و دستگاه ها را در این راستا خواستار شد.