انتقاد بی‌سابقه کی‌روش از وزیر ورزش
انتقاد بی‌سابقه کی‌روش از وزیر ورزش

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، با اشاره به زمان پایان قراردادش با تیم ملی، وزارت ورزش را به باد انتقاد گرفت. به‌ گزارش قلم پرس به نقل از ‌ایسنا، کارلوس کی‌روش در حاشیه تمرین امروز (پنج‌شنبه‌) تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در امارات درباره بازی شب گذشته برابر عراق، گفت‌: زمانی که بحث فوتبال و انجام […]

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، با اشاره به زمان پایان قراردادش با تیم ملی، وزارت ورزش را به باد انتقاد گرفت.

به‌ گزارش قلم پرس به نقل از ‌ایسنا، کارلوس کی‌روش در حاشیه تمرین امروز (پنج‌شنبه‌) تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در امارات درباره بازی شب گذشته برابر عراق، گفت‌: زمانی که بحث فوتبال و انجام بازی فوتبال مطرح است، ما دیروز موقعیت‌های زیادی خلق کردیم. همان طور هم که دیدید عراق و بازیکنانش تلاش داشتند بازی را به سمت بازی عصبی و احساساتی بکشانند و مخل بازی ما شوند. وقتی زمانش فرا برسد بازیکنان ما جنگجویان واقعی در زمین هستند و توانستند تعادل بازی را حفظ کنند. توانستیم به عنوان تیم اول به دور بعد صعود کنیم.

سرمربی تیم‌ ‌ملی در ادامه‌ در پاسخ به سوالی درباره پیشنهاد فدراسیون کلمبیا به او، اظهار کرد: اجازه دهید به این سوال به عنوان آخرین بحث، جواب دهم چون مهم‌ترین مطلب، قبل از این که درباره آینده‌ام صحبت کنم، بحث حال حاضر است. در شرایط فعلی توانستیم سه بازی‌مان را با نتیجه‌ خوبی به پایان ببریم. هفت گل زدیم و عملکرد خوبی داشتیم. از این به بعد مسابقات در واقع شروع می‌شود. تا این جا برای کسب امتیازات لازم بازی می‌کردیم تا صعود کنیم اما از این به بعد به گونه‌ای خواهد بود که همه چیز برای تیم برنده و هیچ چیز برای بازنده خواهد بود.

او ادامه‌ داد: از این به بعد باید شخصیت واقعی و قدرت و روحیه اصلی تیم را نشان دهیم. اطمینان دارم که این مطلب را بازیکنانم حس می‌کنند که من حاضر هستم برای آنها جانم را بدهم چون استحقاق این را دارند و به تمام آنها بسیار اعتماد دارم و عاشق آنها هستم. فکر می‌کنم بازیکنانم هم از تعهد من اطلاع دارند و آماده هستند که با انگیزه کامل، کار لازم را انجام دهند. این مطلبی است که مهم است. چهار روز دیگر یک بازی بسیار مهم داریم که باید همه چیزمان را در آن ارائه دهیم.

کی‌روش در ادامه‌ گفت‌: برای ما از این به بعد تک‌تک بازی‌ها فینال جام ملت‌هاست. فرقی نمی‌کند چه تیمی روبروی ما باشد، به حریف احترام می‌گذاریم و می‌خواهیم بازی به بازی بهتر شویم. روی بازیکنانم و کادر فنی‌ام ۱۰۰۰ درصد اطمینان دارم. برای من حال، بسیار اهمیت دارد.

در ادامه خبرنگاری از سرمربی تیم‌ ‌ملی پرسید که نظرش درباره تیم‌هایی که احتمالا دوست ندارند با ایران روبرو شوند و این که آیا تیمی هست که او دوست نداشته باشد که تا فینال با آن روبرو شود؟ کی‌روش پاسخ داد: اگر  بهترین‌ها را به چالش نکشید نمی‌توانید بهترین شوید. اگر بخواهیم قهرمان شویم باید بزرگترین تیم‌ها را به چالش بکشیم. شاید برخی‌ها در زندگی قرمز را دوست دارند و برخی دیگر آبی را اما این شیوه کار من نیست. برای من فرقی ندارد چه تیمی روبروی ما باشد. بازی‌های از این پس ۵۰ – ۵۰ است و هیچ کسی مدعی مطلق نیست. دیگر از این پس انگیزه و شخصیت مهم است. همین طور  روحیه تیمی بازیکنان اهمیت دارد. ما روی همین مساله تمرکز می‌کنیم.

در ادامه خبرنگاری باز از کارلوس کی‌روش پرسید که در مرحله بعد ترجیح می‌دهد با چه تیمی بازی کند؟ سرمربی تیم‌ ‌ملی گفت‌: این سوال را همین الان پاسخ دادم. کار ما دیگر این نیست که بگوییم کدام تیم را ترجیح می‌دهیم. کار ما احترام به همه حریفان است.

کی‌روش همچنین درباره عملکرد داوران در سه دیدار ایران در مرحله گروهی گفت‌: همه در زمین از جمله بازیکنان، مربیان و داوران تلاش می‌کنند که بهترین عملکرد را داشته باشند اما گاهی اشتباه می‌کنند. اتفاقی که در بازی ایران و عراق در سال ۲۰۱۵ رخ داد، اشتباه نبود اما در بازی دیشب یک داور توانا با تدبیر خودش سعی کرد بازی را خوب قضاوت کند اما ممکن است به خاطر شرایط بازی گاهی تصمیمش به این سو یا آن سو گرایش پیدا کرده باشد. نباید بازی دیشب را با سال ۲۰۱۵ مقایسه کنید. آن بازی یک داستان ناراحت کننده است که باید فراموش کرد.

سرمربی تیم‌ ‌ملی در ادامه اضافه کرد: بگذارید به سوال اولتان بازگردم و مساله را شفاف کنم. تنها مطلبی که اکنون می‌شود از آن مطمئن بود این است که شش ماه پیش فدراسیون تصمیم گرفت قرارداد من شش ماهه باشد. این یک واقعیت است. تصمیمی بود که گرفته شد و شفاف هم اعلام شد. در آن برهه احساساتم را با آقای تاج در میان گذاشتم ولی این خواسته و تصمیمی بود که از سوی فدراسیون و آقای تاج اتخاذ شد. مطلبی که آن زمان نمی‌دانستم  ولی اکنون با توضیحات تاج مطلع شده‌ام چیزی است که اگر آن زمان می‌دانستم هرگز قراردادم را تمدید نمی‌کردم. تاج این مطلب را از من پنهان کرده بود. آن مطلب این بود که ماندن من کاملا بر خلاف خواسته وزارت ورزش و جوانان بود. آقای تاج دستورات خاصی از وزیر ورزش و جوانان گرفته بود که قرارداد من را تمدید نکند. اگر این مطلب را آن زمان می‌دانستم هرگز نمی‌ماندم. نمی‌خواستم کاری بر خلاف میل آقای وزیر انجام دهم.

او ادامه‌ داد: آقای تاج چند بار به من گفت‌ دلیل این که وزارت از فدراسیون حمایت نمی‌کند این است که او به دستورات وزارت عمل نمی‌کند. برای من عقلانی نیست که ماندنم باعث لطمه خوردن تیم‌ ‌ملی یا فدراسیون شود. جناب آقای دکتر سلطانی‌فر به هر دلیلی برنامه یا گزینه‌های دیگری دارند. من از مربیانی نیستم که بخواهم مدام از سیستم تشکر کنم و جلویش خم شوم. همیشه اصول خودم را دارم. یک نقطه نظر هم دارم که آن هم این است که از زمانی که رهبر ایران آن پیام تبریک و تحسین تیم‌ ‌ملی را دادند، وزارت ورزش و جوانان از آن به بعد کاملا علیه من قرار گرفت. اکنون یک واقعیت وجود دارد و آن خواسته وزیر ورزش و جوانان است که نمی‌خواهد کی‌روش این جا باشد. هیچ وقت از تیم و بازیکنان حمایت نشد. تمام برنامه‌های آماده‌سازی ما لطمه خورد و به نظر من اگر این تفرقه‌ها و مسائل در فوتبال ایران به وجود آمده است مسئولیتش با ایشان است. اکنون تمام باشگاه‌ها گلایه دارند و فقط یک باشگاه است که گلایه ندارد.

سرمربی تیم‌ ‌ملی ادامه‌ داد: چه شخصی از یکسری افراد و روزنامه‌ ها حمایت می‌کند؟ مثل آقای مسعودی و دیگران که همیشه به تیم‌ ‌ملی ضربه زده اند. چه شخص و اشخاصی این بی‌نظمی را در بحث انتقادهای دروغ و واهی ایجاد می‌کنند؟ این داستان‌های آقای الکساندر، آقای میک، داستان بازی دوستانه با آرژانتین، همه از طرف یک نفر بود اما چه کسی اجازه این کار را داده است؟ آن باشگاه و آن مربی تحت تسلط چه شخصی هستند. وقتی ما حتی مشکلات پایه‌ای داریم حتی در این حد که برخی مردم نگران هستند که غذا در سفره‌شان باشد این اجازه را به آنها می‌دهند که با پرواز فرست‌کلاس به ژاپن بروند و برگردند. هیچ دلیلی برای گمانه زنی وجود ندارد.

او ادامه‌ داد: ما تا پایان جام ملت‌های آسیا با قدرت ادامه خواهیم داد و برای هواداران فوتبال ایران می‌جنگیم ولی الان زمان آن است که افرادی که در دو سال گذشته روی وجاهت، شخصیت و احترام تیم‌ ‌ملی پا گذاشتند، مشخص شوند. آقای مسعودی آن داستان دروغ را درباره مربیان تیم‌ ‌ملی مطرح کرد و حالا چه کسی از او حمایت می‌کند؟ او هم به همان سیرک متصل است. چه کسی اجازه داد؟ فقط یک اسم. باز هم می‌گویم که آینده برای من همین امروز است. به تعهداتم با تیم‌ ‌ملی ایران بسیار پایبند هستم اما وقتی من را نمی‌خواهند دیگر متشکرم! اما حداقل باید از زبان من واقعیت را بشنوند.