انتقاد از برگزاری همزمان مسابقات موسیقی با ایام سوگواری سالار شهیدان در باکو
انتقاد از برگزاری همزمان مسابقات موسیقی با ایام سوگواری سالار شهیدان در باکو

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی از برگزاری همزمان مسابقات آوازخوانی و موسیقی با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان در باکو گلایه کرد و گفت: حضور عاشقان و دلدادگان امام حسین علیه السلام در مراسم‌ عزاداری و راهپیمایی با شکوه اربعین ایجاب می‌کند که در زمان برگزاری چنین مسابقاتی تجدید شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در دیدار سفیر جمهوری آذربایجان در کشورمان با بیان اینکه تفرقه ‌افکنی مهم‌‌ترین راهبرد دشمن در جهان اسلام است، اظهار داشت: ایران و آذربایجان دو کشور مسلمان، دوست و همسایه با وحدت و انسجام، روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود را توسعه و تعمیق می‌دهند تا افقی روشن از پیشرفت و قدرت مسلمانان به منصه ظهور برسد.

وی با اشاره به روابط و مشترکات تاریخی، فرهنگی و دینی دو ملت ایران و آذربایجان، افزود: ایران و آذربایجان از گذشته‌های دور در زمینه‌ها و در مقاطع مختلف با یکدیگر همکاری‌های زیادی داشته‌اند و امیدواریم در برهه کنونی نیز که اراده سیاسی مقامات عالی‌رتبه دو کشور بر توسعه روابط فی‌مابین است، این همکاری‌ها و مناسبات بیش از پیش گسترش یابد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه وحدت مسلمانان دشمنان را عصبانی و مایوس می‌کند، ادامه داد: تکریم شعائر دینی و پاسداشت خون شهدای کربلا از آموزه‌های دینی مسلمانان است و در ایام محرم شاهد برگزاری مراسم با شکوه در شهرهای مختلف جمهوری آذربایجان بودیم.

وی افزود: برگزاری این مراسم بدون هیچ محدویتی در جای جای کره خاکی علاوه بر اینکه برکات معنوی دارد، دل‌های مسلمانان را به همدیگر نزدیک‌تر می‌کند و یکپارچگی آنها را به نمایش می‌گذارد که دشمنان با هراس از این وحدت راهبرد تفرقه افکنی را دنبال می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان از برگزاری همزمان مسابقات آوازخوانی و موسیقی با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان در باکو گلایه کرد و گفت: حضور عاشقان و دلدادگان امام حسین علیه‌السلام در مراسم عزاداری و راهپیمایی با شکوه اربعین ایجاب می‌کند که در زمان برگزاری چنین مسابقاتی تجدید شود.

 آل‌هاشم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر توسعه مناسبات اقتصادی بین دو کشور اذعان داشت: حضور فعالان تجاری و اقتصادی در خاک دو کشور سرمایه‌گذاری‌های مشترک را شکوفاتر خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: توسعه و تعمیق روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشورهای اسلامی افقی روشن از توسعه، پیشرفت و قدرت مسلمانان همچنین قطع وابستگی‌ها به دولت‌های مستکبر جهان را به همراه دارد.