امکان برداشت از خودپردازها تا سقف ۵۰۰ هزار تومان در ایام نوروز
امکان برداشت از خودپردازها تا سقف ۵۰۰ هزار تومان در ایام نوروز

بانک‌ها مجاز هستند امکان برداشت از خود پردازها تا سقف ۵۰۰ هزار تومان را برای مشتریان خود تا پایان روز ۱۴ فروردین ماه ۹۵ فراهم کنند. به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، مدیر نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با اشاره به افزایش برداشت وجه نقد از عابربانک‌ها در روزهای پایانی سال […]

بانک‌ها مجاز هستند امکان برداشت از خود پردازها تا سقف ۵۰۰ هزار تومان را برای مشتریان خود تا پایان روز ۱۴ فروردین ماه ۹۵ فراهم کنند.

به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، مدیر نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با اشاره به افزایش برداشت وجه نقد از عابربانک‌ها در روزهای پایانی سال گفت: در حال حاضر عموم مردم تمایل بیشتری به استفاده از کارت‌های اعتباری دارند و کمتر از وجه نقد در پرداخت‌های جاری خود استفاده می‌کنند از این رو و در راستای ارایه سرویس های مناسب و مطلوب به مشتریان باتوجه به سنت زیبای عیدی دادن، بانک ها می توانند سقف برداشت از عابربانک‌ها را در این ایام افزایش دهند.
داود محمد بیگی با اشاره به گرانی سرویس ارائه وجه نقد به نسبت سایر سرویس‌های ارائه شده از سوی شبکه بانکی کشور، افزود: این سرویس تنها در ایام تعطیلات و تا ۱۴ فروردین ماه سال ۹۵ برقرار خواهد بود و در این مدت بانک‌ها مجاز هستند تا امکان سقف برداشت ۵۰۰ هزار تومان را برای مشتریان بانک خود فراهم کنند.
محمدبیگی با اشاره به اینکه این سرویس در شبکه بین بانکی (شتاب) ارائه نمی شود افزود: بانک‌ها تنها می توانند به مشتریان خود این سرویس را ارائه دهند، بانک مرکزی با این اقدام فشار ناشی از افزایش حجم تراکنش‌ها هر یک از بانک‌ها را کاهش داده و علاوه بر آن از ازدحام هموطنان برای استفاده از خودپردازها در این ایام نیز جلوگیری کرده است.
وی با اشاره به مختار بودن بانک‌ها در استفاده از این سرویس ادامه داد: سرویس‌های مجاز به فضای رقابتی میان بانک‌ها کمک خواهد کرد و موجب بهبود مدیریت نقدینگی در بانک‌ها خواهد شد.
مدیر نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با تاکید بر لزوم ارایه خدمات به نحو مطلوب توسط بانک‌ها به مشتریان در پایان سال گفت: بانک‌ها باید شرایط مناسبی را برای رفاه حال شهروندان در روزهای پایانی سال فراهم کنند. بر این اساس بانک مرکزی در سال آینده از مکانیزم‌ها و ابزارهای تشویقی خود برای بانک‌هایی که تراکنش‌های خود را به خوبی مدیریت کرده‌اند استفاده و در مقابل با بانک‌هایی که نتواستند پاسخگوی مشتریان خود باشند برخورد خواهد کرد.