امضای تفاهم‌نامه همکاری  زیست‌محیطی در آذربایجان‌شرقی / ضرورت طراحی پیوست زیست‌محیطی معادن
امضای تفاهم‌نامه همکاری  زیست‌محیطی در آذربایجان‌شرقی / ضرورت طراحی پیوست زیست‌محیطی معادن

استاندار آذربایجان‌شرقی و مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست در زمینه همکاری‌های زیست‌محیطی، کاهش آلاینده‌ها و مسؤولیت های اجتماعی صنایع و معادن تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. به گزارش قلم پرس،از تبریز، اجرای طرح‌ها و پروژه­‌های کاهش آلودگی و جلوگیری از تخریب محیط زیست، اجرای طرح‌های گردشگری طبیعی در زون‌های تفرج گسترده و متمرکز در مناطق تحت […]استاندار آذربایجان‌شرقی و مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست در زمینه همکاری‌های زیست‌محیطی، کاهش آلاینده‌ها و مسؤولیت های اجتماعی صنایع و معادن تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، اجرای طرح‌ها و پروژه­‌های کاهش آلودگی و جلوگیری از تخریب محیط زیست، اجرای طرح‌های گردشگری طبیعی در زون‌های تفرج گسترده و متمرکز در مناطق تحت مدیریت، اجرای طرح‌های آموزش و فرهنگ‌سازی محیط زیست با هدف جلب مشارکت‌های مردمی، اجرای طرح‌های حفظ و احیای زیستگاه­‌ها در راستای حمایت از گونه‌های در معرض خطر، جلب کمک­‌های مسؤولیت اجتماعی در حوزه محیط­‌زیست، گسترش انرژی­‌های تجدیدپذیر و ارائه تسهیلات به شرکت­‌های دانش­‌بنیان، مخترعین و محققین محیط­‌زیست از مفاد این تفاهم‌نامه است.

همچنین نشست بررسی پیوست‌های زیست‌محیطی توسعه استان با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی، مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست، معاونان استاندار و مسؤولان محیط زیست استان برگزار شد.

استاندار آذربایجان‌شرقی در این جلسه با بیان اینکه هرگونه اقدام علمی و اجرایی در راستای ساماندهی وضعیت محیط زیست استان مورد حمایت مدیریت ارشد استان قرار می‌گیرد، گفت: پروتکل‌های زیست‌محیطی و نظارت‌ها باید ضمانت‌کننده و تسهیل‌گر باشد و برای توسعه استان مانع بزرگی ایجاد نکند.

عابدین خرّم یادآور شد: قطب اصلی آذربایجان‌شرقی به سمت بهره‌برداری از معادن پیش می‌رود و بخش خصوصی در این زمینه انگیزه سرمایه‌گذاری پیدا کرده‌اند، براین اساس باید پیوست زیست‌محیطی معادن طراحی شده و مثلث “اجرایی، علمی و محیط زیست” هماهنگ با یکدیگر پیش بروند.

در پایان معاونان عمرانی و اقتصادی استاندار با اشاره به موانع غیرکارشناسی در زمینه پروژ‌ه‌های مختلف، از مسؤولان محیط زیست خواستند تا مسیر مراقبت از محیط زیست را هموارتر کنند.

انتهای پیام/س