القای بن‌بست‌ خیانتی بزرگ به کشور است /در نظام جمهوری اسلامی هیچ‌ چیز لاینحل نیست
القای بن‌بست‌ خیانتی بزرگ به کشور است /در نظام جمهوری اسلامی هیچ‌ چیز لاینحل نیست

امام جمعه تبریز گفت: القای بن‌بست‌ خیانتی بزرگ به کشور است که برخی‌ با ترویج افکار دشمن سعی بر ایجاد بحران‌ و القایی بن‌بست‌ دارن،د تا نشان دهند تنها راه باقی مانده تسلیم شدن در برابر استکبار جهانی است. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های […]

امام جمعه تبریز گفت: القای بن‌بست‌ خیانتی بزرگ به کشور است که برخی‌ با ترویج افکار دشمن سعی بر ایجاد بحران‌ و القایی بن‌بست‌ دارن،د تا نشان دهند تنها راه باقی مانده تسلیم شدن در برابر استکبار جهانی است.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با اشاره به تصویب الحاق جمهوری اسلامی ایران به  ‌CFT در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هفته گذشته پس از بحث‌ها و حواشی زیاد و نظرات موافق و مخالف که در رسانه‌ها و تریبون‌های مختلف در رابطه با عنوان شدن لایحه و پیوستن به CFT عنوان شد، در نهایت این لوایح در مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان رسید و برای تائید به شورای نگهبان ارسال شد.

وی با بیان اینکه در باب این لوایح بحث‌های زیادی صورت گرفته و نیازی به بازگویی آن در اینجا وجود ندارد، تصریح کرد: این کنوانسیون‌ها در خصوص مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریست در سطح جهان است و کشورهای مختلفی به آن پیوستند که نکته مهم این است که اگر چه این لوایح ظاهر خوبی دارد و برای جلوگیری از فساد مالی و تروریست طراحی شده است ولی همانطور که رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی فرمودند، این پیمان‌ها، ساخته و پرداخته نظام سلطه و کشورهای غربی است و با وجود اینکه ظاهر خوبی دارد در راستای تأمین‌کننده منافع شوم خود آنهاست.

در نظام جمهوری اسلامی هیچ‌ چیز لاینحل نیست

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: در چنین مواردی باید بسیار دقیق و هوشیار عمل کرد و طبیعی است در مقابله با نظام سلطه پرداخت به صرف ظواهر کفایت نکرده و بعد از تصویب همچنان نظام جمهوری اسلامی ایران هرگز بن‌بستی نخواهد داشت و هیچ چیز لاینحل نخواهد بود چرا که شورای نگهبان بدون هیچ‌گونه اغماضی همیشه از جمهوریت دفاع کرده و پس از آن مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود دارد و هر کدام از آنها در تمام مسائل دارای پیچیدگی و اختلاف تلاش کرده و آنها را حل و فصل می‌کنند.

وی افزود: از این نظر جای نگرانی وجود ندارد و فقط باید به برخی افراد که آگاهانه و یا از روی ناآگاهی اعتقاد دارند که برای حل مشکلات باید به سمت دشمن برویم و مشکلات را با آنها حل کنیم، یادآوری و تذکر داد که بد نیست به تاریخ ۴۰ ساله انقلاب سری بزنند تا شاید نظرات خود را اصلاح کنند.

القای بن‌بست‌ خیانتی بزرگ به کشور است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه با اشاره به اینکه برخی‌ چنان نقل می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران به بن‌بست رسیده و علناً بن‌بست‌نمایی می‌کنند، توضیح داد: این القا بن‌بست‌نمایی یک خیانت بزرگ به کشور است که برخی‌با ترویج افکار دشمن سعی بر بحران‌نمایی و بن‌بست‌نمایی داشته تا نشان دهند تنها راه باقی مانده تسلیم شدن به استکبار جهانی است.

وی با تاکید به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر راه مقابله بر بن‌بست‌ها، تصریح کرد: ایشان استفاده از جوانان را راه‌حل مشکلات کشور دانسته‌اند، چراکه همانگونه که در زمان جنگ این جوانان جبهه‌ها را اداره کرده و از اول انقلاب تا به امروز در همه عرصه‌ها مشکل‌‌گشا بودند، پس باید مسوولان ذی‌ربط اگر می‌خواهند مشکلات حل شود، باید کشور را به دست جوانان بسپارند.

آل‌هاشم ادامه داد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب راه دیگر مقابله با بن‌بست توجه به واقعیت‌های سه‌گانه اعم از عظمت ایران، اقتدار جمهوری اسلامی ایران و شکست‌ناپذیری ملت است.

وی تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب راه‌حل سوم برای مقابله با بن‌بست و بن بست‌نمایی را گرفتن ابزار رسانه از دست دشمن دانسته‌اند، چرا که دشمن برای اثرگذاری روی افکار عمومی باید از ابزار رسانه استفاده کرد و به حق این یک ابزار مهم بوده و اگر فقط در دست دشمن قرار گیرد یک ابزار خطرناک خواهد شد.

امام جمعه تبریز متذکر شد: طبق تشبیه رهبر معظم انقلاب، ابزار رسانه همانند سلاح شیمیایی است که به تانک و سلاح‌های اثر ندارد ولی انسان را نابود می‌کند.

وی توضیح داد: دشمن از طرق مختلف مانند تلویزیون، رادیو، اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کند، از این‌رو در داخل کشور افرادی که مسوولیت نظارت و هدایت فضای مجازی را دارند، باید دقت لازم را داشته و توجه به این ابزار کنند.

خطیب جمعه تبریز، راه‌حل دیگر مقابله با بن‌بست‌نمایی را حفظ وحدت و یکپارچگی برشمرد و گفت: همه باید یکدل و منسجم باشیم چرا که الان احتیاج به این دو شاخصه داریم تا با وحدت و همدلی پیش رویم زیرا اگر دشمن بفهمد بین ما وحدت و همدلینیست قطعاً روی به نفوذ خواهد آورد.

لزوم توجه مسوولان به مسائل اقتصادی کشور

خطیب نماز جمعه تبریز در بخش دیگردر خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با تاکید به لزوم توجه مسوولان به مسائل اقتصادی کشور، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب دیروز فرمان دادند تا استفاده از متخصصان و فعالان اقتصادی صورت گرفته تا به تبع آن یک فعالیت جهادی انجام شود تا بتوان برای گره‌گشایی پایدار و تأمین نیازهای عمومی مردم تلاش کرد.

وی اذعان داشت: برای مشکلات اقتصاد جاری کشور از جمله نظام ارزی و تورم باید مسوولان تصمیمات جدی گیرند، چرا که مشکل گرانی و تورم باعث تنگنایی در زندگی مردم شده  و امیدواریم مسوولان به فرامین رهبری عنایت ویژه داشته باشند.

پیاده‌روی اربعین دیگر به فرهنگ تبدیل شده است

امام جمعه تبریز با بیان اینکه کاروان اربعین شروع به کار کرده است، گفت: خوشا به حال آنانی که قدم در این راه می‌گذارند و امروز اولین موکب را بعد از نماز جمعه به آن منطقه اعزام خواهیم کرد.

وی افزود: حماسه اربعین یک پدیده‌ای است که وقتی دنیای اسلام به آن حماسه احتیاج داشت، ایجاد شده و پاسخ کوبنده‌ای به دشمنان داد چراکه پیاده‌روی اربعین دیگر به فرهنگ تبدیل شده است.

آل‌هاشم با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس کاروان راهیان‌نور شمال‌غرب از بستان‌آباد به مناطق غرب کشور، تصریح کرد: در این حادثه ۳۷ نفر مصدوم شده و دو دانش‌آموز دختر و یک پاسدار به رحمت الهی پیوستند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در اعلام مناسبت‌های تقویمی هفته بیان کرد: در روزهای آغازین ماه صفر رحلت جانسوز حضرت رقیه (س) سه ساله را داریم که در سنین کودکی به شهادت رسید، این دختر کوچک صحنه‌های دلخراش زیادی را تحمل کرده بود، ایشان سند ماندگاری خاندان عصمت و طهارت هستند.

خطیب نماز جمعه تبریز بیان کرد: امروز روز بزرگداشت حافظ معروف به لسان‌الغیب است که این شاعر یکی از سخنوران نامی دنیا بوده و بیشتر شعرهای این شاعر بزرگ در قالب غزل بوده که از بین شعرا هیچ‌کسی به اندازه حافظ به درک صحیح هنرمندانه از آیات الهی نرسیده است.

وی افزود: نقش شعرا بسیار پراهمیت است زیرا شاید یک شعر حماسی یک شاعر در دو بیت بیش از صحبت‌های چند ساعته با ارزش و اثرگذار باشد.

مهم‌ترین اصل توسعه اقتصادی کشور استاندارد است

خطیب نماز جمعه تبریز روز جهانی استاندارد را مورد اشاره قرار داد و گفت: توجه به استاندارد از جمله پایه‌های علم و فناوری است چراکه استاندارد مطمئن‌ترین مسیر توسعه کشور در راه بهبود کیفیت کالاها برای پاسخگویی به نیاز مصرف‌کنندگان است و مهم‌ترین اصل توسعه اقتصادی کشور استاندارد است.

وی در ادامه به روز جهانی نابینایان اشاره کرد و گفت: این افراد نابینا نیاز به حمایت دارند، زیرا ۴۴ میلیون نابینا در دنیا وجود دارد و روز جهانی نابینایان روزی برای اهمیت به روشندلان و توجه بیشتر به مشکلات نابینایان و ایجاد محیط‌های مناسب برای استفاده‌کنندگان عصای سفید و پاسداشت افراد نابینا است.

امام جمعه تبریز بیان کرد: در ادارات کارمندان نابینای زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد می‌توان از ظرفیت نابینایان در دستگاه‌ها بهره برد.

وی در ادامه سالگرد شهادت شهید اشرفی اصفهانی، سالروز وفات سلمان فارسی، هفته تربیت بدنی و روز تشکیل عقیدتی سیاسی ارتش را از دیگر مناسب‌های هفته اعلام کرد و گفت: عقیدتی سیاسی وظیفه دارد تا دل‌ها را به سوی خدا نزدیک کند چراکه این سربازان دو سال در دست شما امانت هستند و اگر این جوانان در دانشگاه و مدرسه نتوانستند از فرصت‌ها استفاده کنند، می‌توانند از سربازی بهره ببرند.

امام جمعه تبریز در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تبریز در ادامه سلسله مباحث خانواده و نقش پدر در رشد و تربیت اولاد خاطرنشان کرد: توجه خاص در محیط منزل به فرزندان از سوی پدران از آموزه‌های دینی و اسلامی است که بر این اساس باید پدران در محیط خانه حضوری فعال داشته باشند.

آل‌هاشم افزود: عدم حضور در منزل و محبت کم به فرزندان از سوی پدر زمینه بروز آسیب‌های روحی، روانی و رفتاری را در بین اولاد بیشتر می‌کند و بنیان خانواده را هم متوجه آسیب‌های جدی می‌کند.