اقدامات لازم برای تامین سرویس مدارس و رفع نواقص فضاهای آموزشی انجام شود
اقدامات لازم برای تامین سرویس مدارس و رفع نواقص فضاهای آموزشی انجام شود

استاندار آذربایجان شرقی بر همکاری همه دستگاه‌های اجرایی با آموزش و پرورش برای بازگشایی هرچه بهتر مدارس تاکید کرد و گفت: اقدامات لازم در راستای تامین سرویس مدارس و رفع نواقص فضاهای آموزشی در مدت زمان باقی‌مانده تا آغاز سال تحصیلی انجام شود. عابدین خرّم در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، اظهار داشت: آموزش […]


استاندار آذربایجان شرقی بر همکاری همه دستگاه‌های اجرایی با آموزش و پرورش برای بازگشایی هرچه بهتر مدارس تاکید کرد و گفت: اقدامات لازم در راستای تامین سرویس مدارس و رفع نواقص فضاهای آموزشی در مدت زمان باقی‌مانده تا آغاز سال تحصیلی انجام شود.

عابدین خرّم در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، اظهار داشت: آموزش و پرورش، اولیا و مربیان و دستگاه‌های اجرایی، در بازگشایی مدارس نقش اصلی را دارند و باید به صورت هماهنگ و منظم عمل کنند.

وی از رسانه ها و صدا و سیما نیز خواست در راستای آمادگی ذهنی و عملی برای بازگشایی مدارس اطلاع رسانی های لازم را انجام دهند تا دچار عقب افتادگی نشویم.

خرّم ادامه داد: مهم‌ترین بحث در شهرهای بزرگ، ترافیک است که باید نسبت به این موضوع طرح های مختلف از جمله تامین خودروی سرویس و طرح ترافیک ارائه شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر آمادگی کامل مدارس برای بازگشایی سال تحصیلی جدید، گفت: نواقص ساختمانی و کمبود فضاها باید حل شود و هیچ گونه کوتاهی در این زمینه قابل قبول نیست. 

وی همچنین نظارت آموزش و پرورش بر دریافت شهریه در مدارس غیردولتی و جلوگیری از افزایش قیمت‌های نامتعارف در این خصوص را خواستار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تاکید بر بازگشایی تمامی مدارس استان از اول مهر سال جاری، گفت: همه شاخص های بازگشایی مدارس استان رصد و پایش شده و تا کنون ۹۵ درصد دانش آموزان در مدارس ثبت نام نهایی شده و توزیع کتب درسی انجام گرفته است.

علیرضا صیادی با اشاره به اینکه در مرحله صدور ابلاغ همکاران فرهنگی برای حضور در کلاس های درس هستیم، ادامه داد: موضوع نیروی انسانی از چالش‌های این اداره کل بود که در این خصوص تامین کسری ها از مجاری قانونی و به شیوه مطلوب انجام شده و امسال هیچ مدرسه و کلاس بدون معلم نخواهیم داشت.

وی افزود: ۸ هزار و ۸۰۰ مدرسه دولتی و غیر دولتی با ۳۶ هزار و ۶۶۵ کلاس درس در استان فعال است و ۳۳ هزار همکار فرهنگی آماده استقبال از دانش آموزان در اول مهر هستند.