اقتصاد مقاومتی به ما می‌گوید خام‌فروشی تمام شد
اقتصاد مقاومتی به ما می‌گوید خام‌فروشی تمام شد

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: پس از لغو تحریم‌ها نباید ذوق‌زده شویم و بدانیم که از چه کسی، چه چیزی را به چه قیمتی برای نوسازی می‌خریم، تا ذخایر را بی‌مورد از دست ندهیم. قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، احمد محمدزاده در حاشیه همایش مجمع عالی قشر بسیج […]

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: پس از لغو تحریم‌ها نباید ذوق‌زده شویم و بدانیم که از چه کسی، چه چیزی را به چه قیمتی برای نوسازی می‌خریم، تا ذخایر را بی‌مورد از دست ندهیم.

قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، احمد محمدزاده در حاشیه همایش مجمع عالی قشر بسیج کارگری استان آذربایجان‌شرقی در تبریز، با بیان اینکه در گذشته بابت هر کانتینری که وارد کشور می‌شد، ۱۰۰ میلیون ریال هزینه تحریم پرداخت می‌شد، اظهار داشت: اما امروز خدا را شکر می‌کنیم که با رهنمودهای مقام معظم رهبری و تدابیر دولت تدبیر و امید پرونده تحریم‌ها و این موضوع نیز بسته شد.

*نباید ذوق‌زده شویم

وی با بیان اینکه مسئله‌ای که پس از لغو تحریم‌ها باید به آن توجه کرد این است که نباید ذوق زده شویم، افزود: به اذعان خود غربی‌ها با توجه به اینکه جهان در رکود هست، همه به دنبال مشتری هستند و با اینکه صنایع ما نیز نیاز به نوسازی دارد، شرایط و امکانات ایران می‌تواند به رونق اقتصاد آنها نیز کمک کند، به همین دلیل است که به ایران می‌آیند.

محمدزاده ادامه داد: با توجه به این مسئله، نباید ذوق زده شویم و بدانیم که از چه کسی، چه چیزی را به چه قیمتی برای نوسازی می‌خریم، تا ذخایری را که در اختیار داریم بی‌مورد از دست ندهیم.

شرط ورود هیئت‌های بازرگانی خارجی به آذربایجان‌شرقی با پرداخت هزینه‌ها

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استاندار آذربایجان‌شرقی، با اشاره به سفر هیئت‌های بازرگانی خارجی به استان، گفت: هیئت‌هایی را به استان می‌آوریم که هدف‌دار باشند و هیچ هیئتی تا به امروز بدون قبول هزینه وارد استان نشده و همه با هزینه خودشان به ایران می‌آیند.

وی با بیان اینکه امروز هیئت‌های خارجی برای ورود به استان در نوبت هستند، افزود: برخی از هیئت‌ها در ابتدا به تبریز می‌آیند و سپس به تهران می‌روند و این نشان دهنده اهمیت و توانمندی‌های موجود در استان است، بر همین اساس باید از توانمندی‌های موجود در استان به نحو احسن استفاده کنیم.

محمدزاده، با بیان اینکه همه این تلاش‌ها برای تحقق اقتصادمقاومتی بوده است، خاطرنشان کرد: به عبارتی می‌خواهیم اقتصاد را برای اقتصاد بدون وابستگی به نفت آماده کنیم، یعنی باید ملتی باشیم که بتوانیم تولید کرده و با ایجاد ارزش افزوده کشور و دولت را اداره کنیم.

*حرکت لوکوموتیو رونق اقتصادی

وی، بیان کرد: با توجه به شرایط پیش آمده، لوکوموتیو رونق اقتصادی حرکت کرده و از سال آینده شاهد حرکت واگن‌ها خواهیم بود و بر همین اساس افق روشنی را برای اقتصاد می‌بینیم و به آینده امیدواریم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه امید داریم با رهنمودهای مقام عظمای ولایت و تدابیر دولت تدبیر و امید اوضاع اقتصادی بهبود یابد، ادامه داد: به مدیران و پرسنل بنگاه‌های اقتصادی کشور امید داریم، چرا که در طول هشت سال دوران دفاع مقدس و ۳۰ سال تحریم‌های ظالمانه به نوعی پرورش یافتند که در برابر سختی‌ها تبدیل به آهن آلیاژی شده‌اند و امروز با توجه به تجربیاتی که به دست آورده‌اند کار کردن برایشان در شرایط عادی مثل آب خوردن است.

اقتصاد مقاومتی به ما می‌گوید خام‌فروشی تمام شد

وی، با اشاره به کاهش قیمت نفت و فروش ۳۰ دلاری آن، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی به ما می‌گوید خام‌فروشی تمام شد و باید به دنبال صنایع تبدیلی و به وجود آمده از نفت برویم.

محمدزاده، با تاکید بر اینکه ماموریت امروز بسیج تحقق اقتصادمقاومتی و رسیدن به خودکفایی در صنعت و خام فروشی نکردن است، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم آرزوی مقام معظم رهبری را که بستن شیر چاه‌های نفت است را تحقق بخشیم و با توجه به اینکه امروز خود غربی‌ها شیرهای نفت را به روی ما بسته‌اند، زمان آن فرا رسیده که این مسئله را به فرصتی برای خودمان تبدیل کنیم تا اقتصادی بدون تکیه بر نفت داشته باشیم.